Ve Znojmě se mi vždycky líbilo, pochvaluje si partu Tomáš Klimeš

Rozhovory
PO 5. 7. 2010
<em>Znojmo</em> - Jednou z posil, které do Znojma před začátkem letní přípravy zavítaly, je Tomáš Klimeš. Tento dvaatřicetiletý obránce se v dresu Orlů objevil již v sezóně 2001/2002, poté však postupně prošel kluby jako je Třebíč, Olomouc a Mladá Boleslav. Poslední jeho angažmá trvalo necelých pět sezon v Havířově. S krachem moravskoslezského klubu však vypršela i smlouva a Klimeš tak zavítal zpět do známého Znojma, na které vždy rád vzpomínal.

Kde a kdy jste začal s hokejem?
Hokejovou kariéru jsem nastartoval v Brně, tenkrát ještě v Zetoru. Tam jsem začal od první třídy trénovat.

Co vás k hokeji dovedlo?
K hokeji mě dovedl můj děda, který je bývalý hokejista. Hrával tehdy s hráči, kteří pak byli zavřeni v politickém procesu. Koupil mi i moje první brusle. Potom mě už vodil na hokej táta a staral se o mě.

Za celou kariéru jste vystřídal poměrně dost klubů. Kde se vám hrálo nejlépe?
Tak určitě rád vzpomínám na Znojmo na extraligu. Zahrál jsem si tady nejvyšší soutěž. Bylo to tady moc dobré. Pak samozřejmě i Brno a Olomouc.

Co považujete za svůj největší úspěch?
Asi to jak jsme se Znojmem dokázali být po základní části čtvrtí. Pak se nám bohužel ve čtvrtfinále nepodařilo uspět, ale stejně to byl asi můj největší hokejový zážitek.

Na co vzpomínáte naopak nerad?
Ani ne vzpomínám, ale řeším momentálně situaci, která se stala v Havířově, kde jsem hrával a ten krach klubu byla asi nejhorší zkušenost s hokejem, co jsem zatím měl.

Jak se stalo, že jste se opět octl ve Znojmě?
Skončila mi smlouva v Havířově. Dohrával jsem sezónu v Hodoníně ve druhé lize a pak přišla nabídka ze Znojma. Vím, že tady to vždycky fungovalo a jsou tady lidi, se kterými můžu mluvit a důvěřuji jim, takže si myslím, že i to rozhodlo, že jsem se vrátil zpátky.

Setkal jste se na ledě již s některým hráčem ze současného znojemského kádru?
Hrál jsem dokonce i s trenéry – s Karlem Soudkem a s Milanem Kastnerem. Ze současných hráčů to je Karel Plášek a Radek Haman. S těmi jsem hrával právě tady ve Znojmě.

Měl jste někdy nabídku hrát za reprezentaci? Třeba i v mládeži?
Kdysi dávno jsem měl pozvánku do reprezentace na šestnáctky, ale zlomil jsem si ruku a nakonec jsem tam nejel. Potom jsem se už do výběru nedostal.

Už jste se ve Znojmě zabydlel? Jak se vám tu líbí?
Tak tady to znám, takže k zabydlování nebylo daleko. Jsou tady skoro stejní lidé, kteří to tu vedli i dříve, tak nebyl problém. Nebydlím tady, dojíždím s klukama z Brna.

Jak trávíte volný čas, když se vám naskytne příležitost?
Teď jsme si s přítelkyní pořídili dům, takže jsou tam nějaké dodělávky ve volných chvílích. Pokud chci opravdu relaxovat, tak si lehnu k televizi nebo k počítači a odpočívám.

Jak se těšíte na prvoligovou sezónu? Na zápasy? Na fanoušky?
Na fanoušky se určitě těším, protože tady byli vždycky skvělí. I když jsem sem jezdil s jinými kluby, tak tady ti fanoušci byli, byli skvělí, fandili Znojmu. Koutkem oka jsem to pozoroval a vzpomínal, jak to tady bylo dobrý. I na zápasy se těším, myslím si, že budeme s klukama dobrá parta.

NEWSLETTER