Znojmo táhnou skórující obránci. Dobře, že to tam padá, pochvaluje si Petr Štrach

Aktuální zprávy
NE 14. 2. 2010
<em>Znojmo</em> - Pokud by obránci a útočníci Orlů Znojmo stáli proti sobě a sváděli pomyslný souboj o to, kdo nastřílí soupeři více branek, pak po dvou úvodních zápasech předkola play off by navrch měli muži, jejichž hlavní náplní práce je gólům zabraňovat. Ze sedmi tref v síti Benátek nad Jizerou si obránci připsali hned čtyři. Petr Hořava nádherně skóroval v pátečním prvním duelu, Tomáš Kolafa otevřel gólový účet o den později a pořadí střelců vládne hráč, který za celou základní část nasbíral tři zásahy. Petr Štrach vstřelil už dva góly, oba dva navíc byly v jednotlivých utkáních vítěznými.

Štrach našel střeleckou formu v pravý čas, těsná a vyhecovaná utkání play off může rozhodovat jeden okamžik, jak urostlý obránce názorně předvedl třeba vítěznou brankou v prodloužení v pátek. Do dalších zápasů tak může nastupovat s posíleným střeleckým sebevědomím. „Určitě, je to tak. Pomůže to mně i celému týmu a je důležité, že to tam padlo teď, v nejdůležitějších zápasech sezóny,“ popisuje.

foto
⇒  Petr Štrach v souboji s Markem Loskotem

Druhý sobotní duel přinesl znojemským divákům méně infarktový průběh než úvodní utkání, domácí tentokrát nabyté vedení ani jednou nepustili z moci a takticky podařeným výkonem dovedli střetnutí do vítězného konce. „Každý zápas je jiný. Benátky jsou velmi kvalitní soupeř, je to silný a mladý tým, který dobře bruslí, takže se čekalo, kdo první udělá chybu. Utkání se potom od toho odvíjelo,“ říká Štrach.

Ve třetí obraně společně s Tomášem Kolafou dostával na ledě hodně prostoru při hře v pěti, ale především také v přesilovkách, kterých mělo tentokrát Znojmo k dispozici velké množství. Štrach i Kolafa se oba za důvěru odvděčili vstřelenými góly. „Určitě nám to vyhovuje, hrajeme teď na tři lajny a každá dostává na ledě stejně prostoru. Trenér to takhle střídá a myslím, že to je důležité,“ kvituje časté nasazování a tempo hry.

Druhé utkání se stejným protivníkem v minimální době zvýšilo emoce na obou stranách, mezi některými hráči vznikají zárodky konfliktů a menších šarvátek postupně přibývá. „To k těmhle zápasům v play off patří. Bylo znát, že to na ledě bylo trochu ostřejší než včera. Jiné už to ale nebude, spíš ještě horší,“ upozorňuje Štrach.

Hokejisty obou týmů nyní čeká den volna a přesun na sever Čech, kde bude série již v pondělí pokračovat třetím zápasem. Benátecký stadion zatím Orli ani jednou dobýt nedokázali. „V tuhle chvíli je těžké říct, jestli budeme něco měnit, každé utkání se hraje jinak,“ vysvětluje urostlý obránce. „Především ale hrajeme venku, takže uvidíme, jak to bude vypadat. Každopádně do toho půjdeme naplno a budeme se snažit, abychom sérii odehráli jen na tři zápasy,“ věří Petr Štrach.

Klíčová páteční výhra pomohla

Znojemský asistent trenéra Milan Kastner byl již v pozápasovém hodnocení s taktickým výkonem mužstva a výsledkem velmi spokojen, negativní věci se týkaly oblastí, které trenérský štáb trápí už nějakou dobu. Jednou z nich je využívání dvojnásobných přesilovek, Orli hráli dvakrát přes minutu v pěti proti třem, nebezpeční ale soupeřově brance nebyli. „Není to první zápas, kdy se nám taková situace stala, jsme v tom jakoby zakřiknutí. Doufejme, že v dalších utkáních se to třeba změní. Je to hodně o hráčích, v jaké pohodě se zrovna nacházejí, proto věřím, že i tohle vítězství jim pomůže a některé situace budou řešit lépe,“ věří Kastner.

foto
⇒  Milan Kastner

Psychická výhoda je nyní výrazně na straně Orlů, k čemuž dopomohl především už zmiňovaný první duel. „Páteční zápas nás hodně nakopl, toto utkání se od toho odvíjelo. Sám si nedovedu představit, jak by se odehrávalo dnešní střetnutí, kdybychom včera v prodloužení prohráli. To jsou ale všechno jen pochybnosti a já jsem rád, že to nemusíme řešit,“ pokračoval Milan Kastner.

„Doufám, že se nám nyní podaří během jednoho dne zregenerovat, a pojedeme do Benátek, kde to bude hodně těžké. Všichni viděli, že soupeř je houževnatý, bojuje do poslední chvíle, takže to určitě nebude jednoduchá záležitost. Už před startem série jsme si říkali, že do Benátek musíme jet s tím, že jeden zápas chceme zvládnout. V týmu by teď měla být pohoda a chceme to zúročit.“

NEWSLETTER