Se slabšími soupeři hrajeme jinak, trápí Nelibu

Aktuální zprávy
ČT 7. 1. 2010
<em>Znojmo</em> - Podobně rozporuplné pocity panovaly po utkání Znojma s Berounem v kabinách obou týmů. Trenéři Medvědů litovali další promarněné šance na posun v tabulce, a tak spokojenější nálada přece jen vycházela z útrob orlí šatny. K absolutní spokojenosti ovšem bylo hodně daleko, útočné trápení trvalo téměř celých šedesát minut. „Máme problém se na slabší soupeře motivovat,“ řekl okamžitě po zápase hlavní trenér Znojma <b>Jan Neliba</b> a podobná výtka od něj nebyla slyšet poprvé.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

„Je to v hlavách hráčů, když sem přijede Olomouc nebo Hradec Králové, hrají úplně jinak, mnohem jednodušeji a zodpovědněji. Dnes tady proti Berounu vymýšlejí věci navíc, chtějí si zahrát a výsledkem toho bylo, že jsme po dvou třetinách prohrávali. Jsme ale strašně rádi, že se nám utkání podařilo zvrátit a získat dva body,“ vyzdvihl to nejdůležitější, čímž je bodový zisk.

foto
⇒  Michael Panec při své premiéře v seniorském týmu Orlů zaznamenal 29 úspěšných zákroků a vysloužil si pochvalu trenérů

Také on dobře ví, že Znojmo na soupeřových kluzištích zdaleka nepůsobí takovým dojmem, jako před fanoušky v Hostan aréně. V tabulce venkovních utkání je z celé soutěže horší už jen Tábor. „Je to problém, venku naše výkony nejsou dobré. Teď jsme se trochu zlepšili, dvakrát prohráli jen o gól, ale pořád to není taková suverenita, abychom uhrávali dobré výsledky. Když by se nám dařilo vozit i nějaké body z venkovních hřišť, mohli jsme teď být v tabulce úplně jinde, ale to je kdyby. Musíme vycházet z reality, přestože máme tři klíčové hráče na marodce, mužstvo bojuje a myslím si, že má náboj.“

Před zápasem se trenéři museli vyrovnat s absencí klíčového muže v brance a opory týmu Luboše Horčičky, který požádal o odpočinek a poprvé v sezóně tak do utkání nezasáhl. „Brankář Panec dnes zachytal skvěle,“ chválil Neliba dvacetiletého gólmana. „Na to, že šlo o jeho premiéru, nás několikrát hodně podržel, v mnoha situacích jsme měli na kahánku a zdálo se, že inkasujeme druhý gól, což by byl kolaps. Dnes jsme byli šťastnější, možná ani ne lepší,“ uzavřel své hodnocení.

Body pro Beroun zmizely v hořkém konci

Hodně smíšené pocity zavládly po utkání v kabině hostů. Ti vezou domů jistě cenný bod z ledu favorita, ovšem od vítězství v normální době dělil Středočechy kousek v podobě pěti minut základní hrací doby. Asistent Karel Najman tak i podruhé v této sezóně hodnotil zápas na jihu Moravy z pozice poraženého. „Budu se opakovat, říkal jsem to i v předchozích utkáních. Před zápasem bychom bod brali, po jeho průběhu by nikdo nemohl namítat, kdybychom vezli všechny tři,“ neskrýval rozporuplné pocity.

foto
⇒  Zuzana Arazimová, jediná žena pískající v českých mužských soutěžích, pojede za pár týdnů na olympiádu do Vancouveru

„Přitom jsme hráli desetkrát v oslabení, několikrát ve třech. Samozřejmě, bod je zlatý, ale my cítíme, že jsme tady dva další nechali. V závěru přišla bohužel ještě chyba v prodloužení. Myslím, že kdybychom to udrželi, měli bychom v nájezdech větší šanci urvat druhý bod, protože za Znojmo dnes chytal mladý brankář. Jsem spokojený, ale měli jsme šanci zabodovat víc,“ řekl zkušený kouč, po jehož boku momentálně stojí na střídačce Medvědů bývalý aktivní hráč Richard Žemlička.

„S výkonem hráčů jsem určitě spokojen,“ pokračoval Najman. „My jsme takové zápasy předváděli před Vánoci, získali body, ale najednou během svátků a v novém roce úplně zkolabovali, hráli něco úplně jiného, a taky z devíti možných bodů získali jenom jeden. Přitom k nám přijel Šumperk a Kadaň, tedy týmy, které se tam motají kolem nás a které kdybychom porazili, pohybujeme se na úrovni Znojma nebo Havlíčkova Brodu ve středu tabulky. Bohužel, zase si to komplikujeme, chybělo jen pět minut snahy a většího odhodlání,“ povzdechl si.

NEWSLETTER