Už nám teklo do bot, naštěstí jsme se zvedli, pochvaloval si Václav Meidl

Aktuální zprávy
ÚT 15. 12. 2009
<em>Znojmo</em> - Poslední výsledky znojemského hokejového mužstva fanouškům příliš důvodů k optimismu před pondělním posledním utkání první části soutěže nedávaly. Orlům se herně i výsledkově nedařilo a v tabulce klesli o několik pozic. V Hostan aréně proti Hradci Králové ale přišlo to pravé probuzení, střelecké nezdary byly zapomenuty a druhá třetina přinesla na znojemské poměry málo vídanou gólovou smršť, která se nakonec ukázala být rozhodující. Závěrečné resumé - šest vstřelených gólů, cenné tři body a především návrat vítězné nálady do kabiny.

Zcela jistě nejlepší utkání dosavadního průběhu sezóny odehrál Václav Meidl. Urostlý útočník dlouho čekal na rozšíření své bilance jediného vstřeleného gólu, včera ale prokázal nejen důraz a tvrdost, ale i pohotovost a dobrou předvídavost, díky které dvakrát rozvlnil síť za hostujícím brankářem Luňákem. "Trenér mi řekl, ať si nelámu hlavu s tím, že to tam nepadá, mám hrát jednoduše a střílet na bránu," říká Meidl. "Při prvním gólu jsem se dostal na brankoviště, zkusil vystřelit a spadlo to tam," okomentoval svou typickou akci v podobě vyjetí od zadního mantinelu. "Druhá branka pak byla spíš reflex než úmyslná teč. Viděl jsem, že kolem letí puk, strčil tam hokejku, jen se podíval za sebe a viděl, že je to v brance."

foto
⇒  Václav Meidl vstřelil v utkání dvě branky

Právě druhý gól přinesl Orlům v gólové přestřelce poprvé dvoubrankový náskok a povzbudil je v krátkém sledu i k páté trefě, která se nakonec ukázala být vítěznou. Přitom začátek znojemské kanonádě příliš nenasvědčoval, Hradec byl v útočném pásmu efektivní a po první třetině si vezl do kabin těsný náskok 2:1. "Sami jsme si řekli, že je přehráváme, máme víc ze hry, ale inkasovali jsme zase blbý góly. Nechtěli jsme polevit a ve druhé třetině nám to tam napadalo. Neřekl bych, že Hradec hrál po přestávce hůř, spíš my se zvedli. Potom ve třetí části sice přišla slabší chvilka, ale naštěstí se to zase obrátilo a udrželi jsme výhru," kvitoval úspěšný výsledek Meidl.

"Potřebovali jsme vyhrát, protože poslední tři zápasy jsme měli smůlu. Hra nebyla špatná, ale vždycky nám tam po individuálních chybách napadaly zbytečné góly, byli jsme v křeči a už s výsledkem nedokázali nic udělat. Jako tým jsme se tak dostali do úzkých, nevěřili si a sledovali tabulku, protože už nám teklo do bot a potřebovali jsme tři body. Dneska se to ale otočilo a zaplať pánbůh jsme dali nějaké branky," pochvaloval si vydařený večer, v němž Orli vyrovnali svůj dosavadní nejlepší střelecký výsledek z utkání s Havlíčkovým Brodem, který rovněž vyhráli 6:4.

Hokej hrát umíme

Hlavní kouč Znojma Jan Neliba byl po utkání spokojen s prvním vítězstvím po pěti prohraných duelech a naznačil, že po výprasku v Třebíči i první třetině pondělního duelu se své svěřence snažil spíše povzbudit. "Hráče jsme uklidnili, aby nebyli nervózní, to nikomu nepomůže. Některé chyby na ledě v první třetině jsme vyrobili z přemíry snahy. Naši hráči hrát hokej umí, v poslední době se nám sice výsledkově nedařilo, ale teď musíme postupovat zápas od zápasu a v příštím utkání máme znovu cíl bodovat," řekl Neliba.

Zároveň také vysvětlil, proč i přes sérii nepovedených výsledků nesáhl ke změnám ve složení jednotlivých útočných formací. "Nedařilo se nám střelecky, to je pravda, ale nechceme do toho moc šahat, protože těch variant moc nemáme. Svoboda je zraněný, ten už snad začne trénovat, hodně hráčů je mimo hru. Měli jsme připravený i plán B, ale na ten naštěstí nedošlo," uzavřel.

NEWSLETTER