Orli jedou do Třebíče, s nimi stovky fanoušků

Naši soupeři
PÁ 11. 12. 2009
<em>Znojmo</em> - Jeden z nejprestižnějších zápasů sezóny je tu, znojemské hokejisty v sobotu čeká atraktivní derby v Třebíči. Obě mužstva do něj vstupují v odlišném rozpoložení, zatímco Horácká Slavia z posledních pěti utkání čtyřikrát vyhrála, Orli mají na svém kontě čtyři porážky za sebou. V zádech však budou mít vydatnou podporu fanoušků, do Třebíče se jich chystají stovky. Zápas v MANN + HUMMEL areně, jak se třebíčský zimní stadion nazývá, začíná v 17:30.

Představení soupeře

Hokejový klub z Třebíče v devadesátých letech na dlouho spojil svůj vzestup se svým padesát kilometrů vzdáleným rivalem ze Znojma. Obě mužstva se dlouho pohybovala v popředí druhé ligy, vzájemné souboje patřily k vrcholům sezóny, v ochozech se často tísnilo přes osm tisíc diváků.

Pikantní rivalita pokračovala i po roce 1997, kdy oba týmy společně postoupily do první ligy. Zatímco Orli pokračovali až mezi absolutní elitu do extraligy, Horáci se zabydleli v druhé nejvyšší soutěži. Poslední sezóna 2008/09 jim nevyšla, když museli bojovat ve skupině o udržení, letos ale od startu ročníku okupují vyšší příčky.

Hráčský kádr

foto
⇒  V prvním vzájemném souboji zvítězili Orli jasně 4:0

Vedení Třebíče pro letošní sezónu přilákalo do hráčského kádru formou hostování nebo střídavých startů mnoho mladých nadějných hokejistů z extraligových klubů a prozatím jim tento tah vychází. Pro utkání se Znojmem ale budou postrádat donedávna nejproduktivnějšího hráče klubu Petra Obdržálka a dalšího útočníka Martina Bartoše. Obdržálka v bodování už přeskočil nadějný třebíčský odchovanec Lukáš Nahodil, který se pyšní vynikající bilancí 33 bodů (13 + 20) v 28 odehraných zápasech.

Hlavní trenér Třebíče Jaromír Šindel je v letošní sezóně také koučem české reprezentace do 20 let, s níž ho zanedlouho na přelomu roku čeká mistrovství světa v Kanadě. Do výběru nominoval i svého svěřence Jana Káňu, který ale do derby ještě před odletem zasáhne. Brankářskou jedničkou Horácké Slavie je Jakub Lev, gólman se zkušenostmi s extraligového Kladna.

Z kabiny Orlů

Znojemský tým ve středu na domácím ledě zbytečně ztratil body v duelu s Kadaní, přestože soupeře jednoznačně přestřílel a dvě třetiny nepustil do šance. Převaha ale Orlům nebyla nic platná, v první třetině totiž nechali Severočechy nastřílet čtyři góly a od kouče Jana Neliby sklidili kritiku. „Je to o přístupu hráčů, musíme si to vyříkat a udělat důsledné zlepšení. V Třebíči se budeme snažit fanoušky nezklamat,“ prohlásil.

Počítat ještě nebude moci s mladým forvardem Jakubem Svobodou, který léčí poraněné zápěstí a do hry by mohl zasáhnout příští týden. Nejistý je start Petra Štracha, jenž nedohrál středeční duel kvůli zranění kolena, naopak Jiří Beroun, jenž inkasoval tvrdý zásah do ramene, by měl být připraven. Dlouhodobě mimo jsou Radek Haman a Vladimír Říha.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Tomáš Zubzanda (Karlovy Vary)
Čároví: Jan Bertlík (Most), Radek Koskuba (Most)

Sestavy z posledního utkání

SK Horácká Slavia Třebíč: Lev - Gula, Sláma, Ostrčil, Bulička, Koktan, Hrbáček, Kadela - Laš, Dolníček, Burian, Káňa, Nahodil, Čech, Ostřížek, Krätzer, Přibyl, Zahradník, Fila, Kundela

ORLI ZNOJMO: Horčička - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Štrach, Kolafa, David - Havlík, Barus, Plášek, Beroun, Hradecký, Sedlák, Staněk, Meidl, Jarůšek, Vyletelka, Barták

Další zápasy 29. kola

Havířov – Beroun
Benátky nad Jizerou – Olomouc
Šumperk – Tábor
Kadaň – Chomutov
Havlíčkův Brod – Jihlava
Vrchlabí – Ústí nad Labem
Hradec Králové – Chrudim

NEWSLETTER