Znojemský divák si takový výkon nezaslouží, zlobil se Jan Neliba

Aktuální zprávy
ČT 10. 12. 2009
<em>Znojmo</em> - Hodně rozladěný byl po středečním utkání první hokejové ligy s Kadaní hlavní trenér znojemského hokejového mužstva Jan Neliba. Jeho svěřenci předvedli v první třetině málo vídaný kolaps, když při vyrovnaném stavu inkasovali během dvou minut tři branky a do kabin po dvaceti minutách hry odcházeli za stavu 1:4. A přestože ze soupeřova náskoku postupně ukrajovali, z těžkého direktu už se nevzpamatovali a hosté těsné vítězství o gól uhájili. „V první třetině jsme podali neskutečný výkon," kritizoval rozladěný Neliba.

Přitom lepší začátek si necelých patnáct stovek diváků v Hostan aréně nemohlo přát. Od úvodního buly uplynulo dvaadvacet vteřin, když Barus šikovně usměrnil přihrávku Havlíka mimo dosah gólmana Kamila Jariny. „Šli jsme do vedení krásnou brankou," kvitoval Jan Neliba, který již v mnoha předchozích duelech těžce nesl způsob hry Znojma po získání rychlého vedení a snažil se proto hráče motivovat i do dalších minut. "Ale přestože jsem na hráče hned vletěl a nabádal je, že nesmíme hrát laxně a polevit, podali jsme naprosto neskutečný výkon."

foto
⇒  Přístup hráčů Jana Nelibu nepotěšil

„Za nějakých osmnáct minut jsme inkasovali čtyři branky. Přitom šlo o góly, které bychom normálně nedostali, pokud by hráči byli zkoncentrovaní," zdůraznil. "Jenže někteří hráči mají myšlenky kdo ví na co," narážel na nedůslednosti ve vlastním obranném pásmu, díky kterým se kadaňští útočníci dostali k laciným brankám. Brankář Orlů Luboš Horčička si na kotouč téměř nesáhl, přesto červené světlo za jeho zády svítilo hrozivě často.

"Celé je to o přístupu hráčů, musíme si to vyříkat a udělat důsledné zlepšení," pokračoval Neliba. „Já si myslím, že znojemský divák si výkon, který jsme v první třetině předvedli, nezaslouží. Z hlediště už se ozýval pískot, pokyny do dalšího průběhu utkání proto byly jednoznačné - aby nás diváci nevypískali. Pak už jsme měli spoustu šancí a mohli klidně i srovnat, ale takhle se nedá hazardovat. To by pro nás mělo být obrovské poučení do budoucna."

Na nepovedené domácí vystoupení se budou Orli snažit zapomenout v sobotu v Třebíči, kam se na tradiční derby chystá podpořit svůj tým několik stovek znojemských fanoušků, ať už po vlastní ose nebo speciálně vypraveným vlakem. „Samozřejmě víme, že je to prestižní zápas. Budeme se snažit co nejlépe připravit a fanoušky, kteří tam přijedou, nezklamat," doufá Jan Neliba.

V Třebíči zvládnout začátek

Zbytečně ztracené body se soupeřem, který většinu hrací doby jen bránil vlastní pásmo, netěšily ani obránce Lubomíra Štacha. „První třetina byla z naší strany hrozná, pak jsme se trochu zvedli, ale to už bylo pozdě. Hrát čtyřicet minut nám na výhru v této soutěži nestačí. V kabině po prvních dvaceti minutách proběhla bouřka, co nám taky trenér po takovém výkonu mohl říct. Chtěl bych poděkovat fanouškům, že na nás po první třetině nezanevřeli, a pomohli nám zápas alespoň zdramatizovat."

Štacha a jeho spoluhráče čeká v sobotu už zmíněné derby na horkém ledě Třebíče, které se v letošní sezóně daří mnohem lépe než v té minulé, stabilně okupuje pozice v horní polovině tabulky a momentálně má na Znojmo šestibodový náskok. "Rádi bychom tam získali nějaké body. Musíme navázat na poslední dvě třetiny a především si pohlídat, ať nám znovu neuteče začátek," přeje si Štach.

NEWSLETTER