Musíme teď vyhrávat, přeje si Přemysl Sedlák

Rozhovory
ST 11. 11. 2009
<em>Znojmo</em> - Kvůli bolavým zádům sice chyběl pět zápasů, ovšem absence na něm vůbec znát nebyla a ihned v prvním utkání po návratu zařídil důležité vítězství. Řeč je o znojemském útočníkovi Přemyslu Sedlákovi, který se na výhře Orlů 4:1 nad Vrchlabím podílel třemi body za gól a dvě asistence. „Jsem šťastnej, že se zápas povedl a my jsme urvali tři body, které jsou strašně důležitý,“ řekl po utkání domácí hráč.

Vrchlabí přijelo do Znojma v sestavě, ve které vyčnívalo především jedno jméno – Jan Čaloun, olympijský vítěz z Nagana a držitel titulu mistra světa z Lillehammeru, jenž těsně před začátkem sezóny přišel do severočeského celku z Ústí nad Labem. „Řekli jsme si, že si na něj musíme dávat pozor, je to přeci vítěz z Nagana,“ rozebírá Sedlák taktiku před zápasem.

„Ve Vrchlabí dal vítězný gól, tak jsme si dávali pozor, aby něco podobného neudělal tady. Je to hráč, který umí rozhodovat zápasy,“ vzpomíná na duel v severních Čechách, kdy právě hráč s číslem 11 rozhodl o vítězství svého celku nad Orly 2:1.

Tentokrát se však neprosadil, iniciativu zápasu přebrala především dvojice Sedlák – Barus. Právě staronová tvář v orlím hnízdě měla podobně jako Sedlák nemalou zásluhu na tom, že všechny body zůstaly v Hostan aréně. V zápase si připsal stejně jako jeho spoluhráč tři body za branku a dvě přihrávky.

„Je to zkušený hráč, stejně jako Tomáš Hradecký. Jsme docela všichni dost staří na to, abychom si mohli vyhovět a zatím nám to sedí, tak doufám, že to půjde,“ věří třicetiletý útočník. „Je hodně důležitý vyhrávat, což teď musíme dělat, abychom se odpoutali a měli náskok,“ nabádá.

Orli měli před utkáním s Vrchlabím ze tří zápasů jen jediný bod. Znojemský střelec však z toho žádnou velkou tragédii nedělá. „Ony to jsou takový série, tři výhry, tři prohry. Je to hokej, někdy to nesedne. Doufáme, že se teď ta šňůra otočí a my zase tři zápasy za sebou vyhrajeme,“ přeje si.

Rodák z Městce Králové tak za sebou měl povedený večer. Po pětizásové absenci nastoupil do mistrovského utkání, připsal si tři body, Orli i díky tomu po třech zápasech konečně zvítězili a v tabulce poskočili na pátou příčku. „Určitě spokojenost, byl jsem hodně natěšenej, protože ty velký zdravotní problémy na síle nepřidaj. Hodně jsem se těšil, že si zase zahraju, protože koukat z tribuny je hrozný, nemůžete klukům pomoct,“ říká s úlevou.

Závěrem pak dodává s čím půjdou Znojemští orli do střetnutí proti Berounu, jenž je čeká v sobotu. „Určitě vyhrát, ven se jezdí s větší defenzívou a my to musíme ubojovat. Od té bojovnosti se to všechno vyvíjí.“

NEWSLETTER