Zápas jsme si zkazili sami, litoval Aleš Staněk

Aktuální zprávy
ST 4. 11. 2009
<em>Znojmo</em> - Dobývání nezdolné tvrze připomínalo utkání Znojma s Benátkami nad Jizerou. Poté, co se hosté dostali do vedení, úspěšně rozbíjeli útočné výpady Orlů na vlastní modré čáře nebo v osobních soubojích u mantinelu. Když se k obětavosti hráčů přidal solidní výkon brankáře a špatná koncovka znojemských hokejistů, zrodil se na jihu Moravy překvapivý výsledek. „Nešli jsme úspěchu naproti,“ řekl po utkání <b>Aleš Staněk</b>.

Na tváři útočníka Znojma bylo zřetelné zklamání, domácí byli v utkání papírovým favoritem, dlouho však nedokázali překonat defenzivu soupeře. „Ani bych neřekl, že to byl nešťastný zápas, spíš jsme si ho zkazili sami. Vypracovali jsme si šancí na dva zápasy, dali z toho jeden gól. To je smutný. Musíme začít dávat branky, na jeden gól se doma nedá vyhrávat,“ konstatoval.

První třetina přitom přinesla obrovské možnosti ke skórování, jenže z několika soubojů se znojemskými útočníky vyšel vítězně vždy brankář Stejskal. „Měli jsme asi tři gólovky, ty ale neproměnili a oni potom z jedné akce dali gól,“ povzdychl si Staněk, jenž také mohl skórovat, ale ve 13. minutě ho ještě za bezbrankového stavu v jasné šanci vychytal ležící gólman soupeře.

foto
⇒  Aleš Staněk

„Nevím, co se potom stalo, jestli to na nás sedlo, každopádně jsme netrefovali branku, puky se k nám neodrážely. Nešli jsme tomu naproti. Na každém manšaftu se podepíše, když spálí hodně šancí. Sebevědomí to nepřidá. Benátky vycítily šanci, vyrovnala se hra, ale přesto si myslím, že jsme pořád byli o něco lepší. Jen chyběly ty góly.“

Radost ze vstřelené branky propukla v Hostan aréně až dvě minuty před koncem, kdy se z dorážky prosadil nejproduktivnější hráč týmu Jakub Svoboda. „Bylo to sice pozdě, ale ještě pořád zbývaly dvě minuty, což je v hokeji dost času a dalo se s tím něco dělat. Benátky to ale dobře ubránily. Powerplay už je vabank, ujel nám hráč a dával do prázdné branky, to se stává,“ konstatoval Staněk.

Orli tak po neúspěchu v Šumperku prohráli i druhý zápas s týmem ze spodní poloviny tabulky. „V téhle soutěži je jedno, jestli je tým pátý nebo čtrnáctý, sami jste viděli, že to bylo vyrovnané. My se na každého soupeře musíme připravovat, jako by to byl první manšaft.“

Domácí tým nastoupil do zápasu vinou zdravotních problémů jen s deseti útočníky, čerstvým marodem je Karel Plášek, jenž si v Šumperku přivodil nepříjemné zranění ruky. „Určitě chyběl, je to jeden z nejzkušenějších útočníků. Věřím tomu, že by třeba nějaký gól dal,“ řekl Aleš Staněk.

K početné marodce se vyjádřil i trenér Orlů Jan Neliba. „Už na začátku soutěže byl kádr na hraně, teď se navíc musíme obejít bez zraněných hráčů. Dnes nastoupili i Barták a Vyletelka, který předtím dlouho nehrál. Udělali jsme maximum, bohužel to nestačilo,“ povzdechl si znojemský kouč, který ale věří, že v sobotním utkání v Havířově se mužstvo zvedne. Tomu by mohlo pomoci i uzdravení obránce Petra Štracha, který odehrál první zápas po zranění mezižeberních svalů.

NEWSLETTER