Boj o čtvrté místo sehrají Orli v Hradci Králové

Naši soupeři
ÚT 27. 10. 2009
<em>Znojmo</em> - Dva dny po derby s Třebíčí sehrají Orli zápas na ledě soupeře, se kterým se letos jako s jediným celkem v první lize ještě neutkali. Hradec Králové dosahuje v posledních zápasech na dobré výsledky, a proto to bude pro Znojmo jistě těžké utkání. Souboj týmů, které v tabulce dělí tři body začíná na státní svátek ve středu 28.10. v hradeckém ČEZ stadionu v 18:00.

V roce 1993 postoupil Hradec Králové do extraligy, kde se udržel pouze rok a poté následoval pád z finančních důvodů až do druhé ligy. Tam bojovalo dokonce o záchranu, ale hradečtí v baráži zvítězili a v sezóně 2001/2002 postoupili přes Kometu zpět do druhé nejvyšší soutěže. Od té doby se z ní již nehnuli a patří mezi tradiční účastníky play-off.

V uplynulé sezóně se probojoval Hradec až do semifinále play-off, kde narazil na favorizované Ústí. Hradeckým hokejistům se však v prvním zápase podařilo šokovat, když zvítězili. To stejné se jim podařilo i ve čtvrtém zápase, ale Ústí potvrdilo svoji roli a postoupilo.

foto
Aleš Křetinský zahájil sezónu v Brně, ale nakonec byl poslán do Hradce Králové

Letošní vstup do sezóny se Hradci nepovedl, neboť v úvodních třech zápasech nedokázal zvítězit. Celkově má na svém kontě šest proher a z toho tři v prodloužení. V posledních zápasech se Východočechům daří. V uplynulých osmi zápasech ztratili pouze dva body a to za prohru po samostatných nájezdech proti Olomouci. Celkově mají na svém kontě sedm výher za tři body a jedno vítězství v prodloužení. Tato bilance je drží na čtvrtém místě tři body před Znojmem.

Největší hradeckou zbraní je útok. Nalezneme zde hráče jako Martina Koudelku (13 bodů), Víta Budínského (11 bodů), Daniela Vorlába (11 bodů) či Jiřího Kadleca (10 bodů).

Obraně diriguje Milan Karlíček (13 bodů) společně s bývalým hráčem Orlů Alešem Křetinským (11 bodů) a Jiřím Hendrichem (11 bodů). Mezi tyčemi stojí zkušený Filip Luňák, který odchytal všechny zápasy. Na svém kontě má úspěšnost 93,33% a inkasoval třicet čtyři krát.

Znojmo v posledních třech utkáních vyhrálo. Nejprve zvítězilo doma proti Havlíčkovu Brodu 6:4, poté následovala daleká cesta do Kadaně, kde Orli opět bodovali. V pondělí hostili doma Třebíč, které nedali šanci skórovat a vyhráli 4:0. V tabulce se nacházejí na pátém místě s dvaceti třemi body.

K Orlí marodce se přidal Vladimír Říha, který po pondělním střetu s třebíčským hráčem musí na operaci ramene. Dále trenéři nemohou počítat s Přemyslem Sedlákem a Petrem Štrachem. První zmiňovaný absolvoval vyšetření se zády a Štrach má natažený mezižeberní sval.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Petr Blecha (Třebíč)
Čároví: Jan Čížek (Pardubice), Jan Padevět (Pardubice)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Kolafa, Mojžíš - Svoboda, Haman, Plášek, Havlík, Hradecký, Říha, Staněk, Meidl, Sojčík, Beroun, Barták

HC VCES Hradec Králové: Luňák - Karlíček, Křetínský, Seidl, Hendrich, Lesák, Filip, Táborský, Pánek - Rapáč, Roubík, Kadlec, Volráb, Budínský, Koudelka, Hruška Jan, Moskal, Hruška Ondřej, Březina, Florian, Berger

Další zápasy 15. kola

SK Horácká Slavia Třebíč - KLH Chomutov
HC Benátky nad Jizerou - Hockey Club Tábor
HC Havířov Panthers - HC Olomouc
HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Slovan Ústečtí Lvi
Sportovní klub Kadaň - HC Dukla Jihlava
HC VCES Hradec Králové -Orli Znojmo
Salith Šumperk - HC Chrudim
HC Vrchlabí - HC Berounští Medvědi

NEWSLETTER