Po deseti letech na derby s Třebíčí

Naši soupeři
NE 25. 10. 2009
<em>Znojmo</em> - Snad nejlahodnějším utkáním měsíce pro znojemského fanouška bude pondělní zápas proti Třebíči, dlouholetému rivalu Orlů ve druhé a následně i první lize v devadesátých letech. Soutěžní utkání, ve kterých praskaly stadiony ve švech, sehrají tyto celky poprvé za deset let. Fan Club vyhlásil pro tento zápas akci „ČERVENÁ BÍLÁ“, jejíž cílem je sladit ochozy v Hostan aréně do červené a bílé. Proto neváhejte, oblečte si nějakou z těchto barev a přijďte v pondělí v 17:30 podpořit Orly do Hostan arény.

Horácká Slavia je tradičním účastníkem první ligy, do které se probojovala společně se Znojmem v sezóně 1997/1998. Orli se stali největším třebíčským rivalem a jejich společné zápasy vyprodávaly stadiony. Ve Znojmě těmto derby přihlíželo až sedm tisíc diváků a po celý zápas vládla skvělá atmosféra. O rok později postoupili Orli do extraligy a Třebíč se snažila v následujících letech o totéž, ale marně. Stala se však tradičním účastníkem play-off, ovšem v posledních letech následoval ústup.

foto
⇒  Orli sehráli s Třebíčí před sezónou dvě přípravná utkání.

Uplynulá sezóna se Třebíči příliš nevydařila. Trenéři Kamil Pokorný a Luboš Sláma měli k dispozici velmi mladý tým, jejichž věkový průměr byl neuvěřitelných 20,7 roku. Po nepovedené základní části museli bojovat o zachování soutěže v play-out. Tam prohráli z dvanácti zápasů jen čtyřikrát a první ligu uhájili.

V klubu vyrostlo plno hokejových osobností, vyjmenujme alespoň některé z nich: několikanásobný mistr světa Dr. Vladimír Bouzek CSc., Miroslav Ošmera, Dr. Karel Čapek, Libor Havlíček a Oldřich Válek. Z novodobé generace to jsou: Patrik Eliáš, Martin Erat, Michal Mikeska, Leoš Čermák a dlouholetý bývalý hráč Znojma Roman Erat.

V probíhající sezóně vede Horáckou Slavii duo Jaromír Šindel – Roman Vondráček, kteří mají k dispozici opět jeden z nejmladších týmů v soutěži. Branku střeží Jakub Lev s úspěšností 90,21%. V zadních řadách nalezneme například borce jako Radima Ostrčila, Jakuba Kaniu a Lukáše Slámu, kteří mají ve statistikách po čtyřech kanadských bodech. Mezi nejlepší útočníky patří Petr Obdržálek (17 bodů), Lukáš Nahodil (13 bodů), Jan Káňa (10 bodů) a Marek Laš (10 bodů). Nejtrestanějším hráčem je David Dolníček, který má na svém kontě 30 trestných minut.

Třebíčský tým nalezneme v tabulce na šestém místě se stejným počtem bodů, jako má Znojmo. Ze třinácti zápasů vyhrál šest z toho dva po samostatných nájezdech. V posledním utkání hostil Chrudim a zvítězil 4:2.

Znojmo se s Třebíčí setkalo v přípravných zápasech před sezonou dvakrát. Nejdříve na domácí půdě zvítězili Orli v poměru 3:0, následně však odjeli z Třebíče s porážkou 1:3.

Znojmo ve středu v utkání proti Havlíčkovu Brodu přerušilo sérii čtyř proher. V sobotu sehráli Orli další zápas v Kadani, kde opět zvítězili. Vyhoupli se tedy z desátého místa na páté a na čtvrtý Hradec Králové jim zbývají tři body. Svoji pozici mohou ve středu tedy ještě vylepšit.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Jan Skoupý (Brno)
Čároví: Tomáš Brabec (Brno), Jiří Chocholouš (Brno)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Hořava, Morava, Šrach, Protivný, Mojžíš, Kolafa - Svoboda, Haman, Plášek, Sedlák, Hradecký, Říha, Staněk, Meidl, Havlík, Beroun, Sojčík

HC HS Třebíč: Lev - Sedláček, Ostrčil, Bulička, Kaláb, Sláma, Kania, Hrbáček, Koktan - Káňa, Dolníček, Bartoš, Burian, Vítek, Látal, Laš, Nahodil, Obdržálek, Čech, Zahradník, Přibyl

Další zápasy 14. kola

KLH Chomutov - SK Kadaň
HC Dukla Jihlava - HC Rebel Havlíčkův Brod
HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Vrchlabí
HC Berounští Medvědi - HC Havířov Panthers
HC Olomouc - HC Benátky nad Jizerou
HC Tábor - Salith Šumperk
HC Chrudim - HC VCES Hradec Králové

NEWSLETTER