Orli mají před sebou dlouhou pouť do Kadaně

Naši soupeři
PÁ 23. 10. 2009
<em>Znojmo</em> - Orli posílení výhrou nad havlíčkobrodskými Rebely zamíří k nejvzdálenějšímu soupeři první ligy, do 325 km vzdálené Kadaně. Čeká je nejen dlouhá cesta, ale také nepříjemný soupeř, který se sice pohybuje v dolní polovině tabulky, ovšem v minulém kole pěkně potrápil Chrudim a nakonec na jejím ledě zvítězil na samostatné nájezdy. Úvodní buly bude na zimním stadionu v Kadani vhozeno v 17.00 hod.

Historie kadaňského hokeje se začala psát po druhé světové válce. Mužstvo neslo zpočátku název Tatran Kadaň, posléze Slovan Kadaň až po dnešní Sportovní klub Kadaň. Hokej v Kadani se hrál na regionální úrovni, až v roce 1998 se podařil postup do 1. ligy, kde se tým drží dodnes.

Vstup do letošní sezóny se kadaňským hokejistům nepovedl, po čtyřech kolech měli na svém kontě jediný bod, který paradoxně získali proti silnému Ústí nad Labem. Před minulým kolem byl odvolán z postu hlavního trenéra Leo Gudas a jako důvody byly uvedeny neuspokojivé výsledky a nepřesvědčivý herní projev mužstva. Dočasně byl trenérskou funkcí pověřen Milan Kašpárek.

Pod novým vedením dokázalo mužstvo Kadaně v posledním zápase na chrudimském ledě zvrátit dvoubrankové vedení domácích a o naději zisku tří bodů přišlo až v poslední minutě třetí třetiny, když Chrudim vyrovnala. Bod navíc pak přišel pro Kadaň po samostatných nájezdech.

Statistiky sobotního soupeře Orlů vede útočník Ladislav Boušek s šestnácti kanadskými body za šest gólů a deset asistencí. Zajímavá je brankářská dvojice - Kamil Jarina a Lukáš Hronek, brankáři s extraligovými zkušenostmi. Do branky však pustili na dva zápasy i třetího brankáře jednadvacetiletého Tomáše Závorku.

Na kadaňském zimním stadionu nelze očekávat nějakou bouřlivou hokejovou atmosféru. Návštěvnost na zdejší domácí zápasy je totiž nejhorší v první lize. Obvykle chodí kolem tří stovek nejvěrnějších příznivců.

Orli mají před sebou nelehký úkol, venku se jim příliš nedaří, zatím dokázali dovézt jen jednu tříbodovou výhru a bod za remízu. Body jsou velmi žádané, protože odstupy v tabulce jsou minimální a snadno se dá sklouznout na dno tabulky. V posledním zápase excelovala první znojemská řada, zejména opory Radek Haman a Karel Plášek. Snad se jich bude dobrá forma držet a třinácté kolo proti třinácté Kadani bude pro sedmé Orly úspěšné.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Miroslav Petružálek (Litvínov)
Čároví: Jan Bertlík (Most), Radek Koskuba (Most)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Štrach, Kolafa, Mojžíš - Svoboda, Haman, Plášek, Sedlák, Hradecký, Říha, Staněk, Meidl, Havlík, Beroun

SK Kadaň: Hronek - Ťupa, Kloz, Hartmann, Szakal, Schmidt, Knyazev, Zmeškal, Spitzer, Kuběna, Šíp, Boušek, Balázs, Kadlec, Fábry, Freiberg, Charousek J., Polanský, Malát, Bauer, Stehlík

Další zápasy 13. kola

17:00 HC Rebel Havlíčkův Brod - KLH Chomutov
17:00 Salith Šumperk - HC Olomouc
17:00 HC Benátky nad Jizerou - HC Berounští Medvědi
17:00 HC Havířov Panthers - HC Vrchlabí
17:30 HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústečtí Lvi
17:30 SK Horácká Slavia Třebíč - HC Chrudim
18:00 HC VCES Hradec Králové - HC Tábor

NEWSLETTER