O třetí vítězství za sebou se Znojmo utká s Táborem

Naši soupeři
PÁ 2. 10. 2009
<em>Znojmo</em> - Dvakrát za sebou se v posledních kolech radovali Orli z tříbodového vítězství, ani jednou při tom neinkasovali. O prodloužení úspěšné série se pokusí v sobotu na domácím ledě proti HC Tábor, nováčkovi první hokejové ligy. Táborští po jarním postupu o soutěž výš mohutně posílili a přilákali na jih Čech několik zvučných jmen protřelých extraligou. Podaří se Orlům znovu uspět? Úvodní buly bude v Hostan aréně vhozeno tradičně v 17:30.

Hockey Club Tábor je v první hokejové lize nováčkem. Minulou sezónu se klub z jihu Čech probojoval do tříčlenné kvalifikační skupiny o druhou ligu, kde společně se Šumperkem uspěl a odsoudil na poslední nepostupové místo Milevsko.

Při pohledu na soupisku nás však nečekají neznámá jména mladých hráčů, ale především zkušení extraligoví harcovníci, kteří mají na svém kontě stovky startů v nejvyšší soutěži i reprezentační zkušenosti. Jména jako Aleš a Ivan Padělkové, Martin Štrba nebo Ivo Kotaška fanoušci na extraligových stadionech dobře znají.

foto
⇒  Aleš Padělek odehrál za Znojmo dvě extraligové sezóny

Hned tři hráči našeho sobotního soupeře navíc spojili část své hokejové kariéry se Znojmem, kromě obránce Iva Kotašky to byli ještě dva v současnosti nejproduktivnější členové táborského mužstva – útočníci Aleš Padělek a David Nedorost, kteří v šesti odehraných zápasech nasbírali pět kanadských bodů za tři góly a dvě asistence.

Vedení klubu navázalo spolupráci s extraligovými Českými Budějovicemi, a tak se v táborském dresu představují nadějní mladíci z jihočeské hokejové líhně. Za všechny můžeme jmenovat útočníka Davida Kuchejdu, který se v loňském ročníku střelecky prosadil například i v Lize mistrů.

Vstup do soutěže táborskému mužstvu vyšel, když na domácím ledě zdolalo Havířov, poté však následovaly čtyři porážky za sebou, včetně citelné ztráty doma s Berounem (2:3). Všechna utkání však Jihočeši prohráli maximálně o dvě branky. Náznak lepších časů přineslo poslední kolo a vítězství nad Chrudimí.

Orli v posledním zápase zvítězili 2:0 v Olomouci, k duelu už nastoupil také předtím zdravotně indisponovaný Tomáš Vyletelka. Brankář Luboš Horčička pomohl týmu ke třem bodům několika vynikajícími zákroky a připsal si druhou vychytanou nulu v řadě. Mladí znojemští útočníci Svoboda a Havlík ještě v pátek podvečer nastoupili za juniorku v souboji dvou prvních mužstev juniorské extraligy s Pardubicemi.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Petr Lacina (Poříčí nad Sázavou)
Čároví: Milan Daniščin (Soběslav), Tomáš Matějček (Sezimovo Ústí)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Štrach, Kolafa - David, Lattner, Svoboda, Haman, Plášek, Sedlák, Hradecký, Staněk, Beroun, Sojčík, Havlík, Barták, Vyletelka

HC Tábor: Kučera - Kudrna, Martínek, Kotaška, Havran, Vomela, Černý, Gajda, Stejskal, Padělek A., Padělek I., Kocar, Šperger, Nedorost, Štrba, Červený, Kuchejda, Mrkvička, Matušík, Mařík, Květoň

Další zápasy 7. kola

17:00 Havlíčkův Brod – Vrchlabí
17:00 Kadaň – Havířov
17:30 Třebíč - Benátky n. Jiz.
17:30 Chomutov – Olomouc
17:30 Beroun – Jihlava
18:00 Chrudim - Ústí nad Labem
18:00 Hradec Králové – Šumperk

NEWSLETTER