Orli vyrazí na Medvědy

Naši soupeři
PÁ 25. 9. 2009
<em>Znojmo</em> - Páté kolo druhé nejvyšší hokejové soutěže pokračuje pro Orly v sobotu na domácím ledě proti středočeskému Berounu. Celku, který se v tabulce nachází na čtrnáctém místě se třemi body. Znojmo ve středu prohrálo ve Vrchlabí a prozatím se nachází na deváté pozici. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30 v Hostan aréně.

Medvědi působí v první hokejové lize již od roku 1993, kdy postoupili z druhé ligy sportovní cestou. Největšího úspěchu dosáhli v sezóně 2003/2004. Po základní části jim patřila první příčka. Ve finále play-off se střetli s Jihlavou a sen o baráži o extraligu se jim po pěti zápasech rozplynul.

V uplynulé sezóně se po základní části umístil na čtrnácté příčce a čekalo ho play-out. Sestup do druhé ligy ho ovšem nepotkal, v play-out se umístil na druhé příčce a pádu unikl s přehledem o devět bodů.

V dubnu toho roku začal úzce spolupracovat s extraligovou Spartou. Ta posílá do klubu kvalitní hráče, kteří mají zajistit týmu stabilitu v první lize.

foto
⇒  Petr Přikryl v dresu Orlů

V sestavě najdeme plno zajímavých jmen. Brankářskou jedničku dělá Medvědům Petr Přikryl, který v sezóně 2004/2005 oblékal dres Orlů a do Berouna přišel právě ze Sparty. Největší oporou zadních řad je Jaroslav Nedvěd, který v minulé sezóně působil taktéž v pražském klubu. Právě Nedvěd s Lukášem Bolfem a Pavlem Mrňou vedou kanadské bodování Berouna. Každý z nich vstřelili ve čtyřech odehraných zápasech jednu branku a na jednu přihrál. Nejtrestanějším hráčem je prozatím Jan Besser, který odseděl na trestné lavici již dvacet devět minut.

Medvědům se v přípravě podařilo vyhrát z deseti zápasů pouze dva a ani vstup do sezóny neměli zrovna povedený. Nejprve dostali na domácím ledě pětibrankovou nadílku od Ústí nad Labem a o čtyři dny později prohráli 1:3 proti Olomouci. Vítězně vyšli ve třetím kole, kdy porazili 3:2 Tábor. Radost jim však nevydržela dlouho, neboť v následujícím zápase prohráli proti Chrudimi vysoko 0:4.


Orli budou chtít po třech porážkách zvítězit. Nejprve prohráli po nájezdech proti Benátkám a Havířovu. Ve středu odjeli z Vrchlabí bez bodu. Nyní se nacházejí na deváté pozici s pěti body a na první Ústí, které ještě neprohrálo, jim chybí sedm bodů. V posledním zápase již nastoupil Jiří Beroun. Otazník ovšem visí nad Vladimírem Říhou, který je zraněný.

Rozhodčí zápasu

Hlavní: Petr Přikryl (Brodek u Prost. / Vyškov)
Čároví: Tomáš Brabec (Brno), Jiří Chocholouš (Brno)

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Kolafa, Štrach, Lattner - Svoboda, Haman, Plášek - Sedlák, Hradecký, Staněk - Beroun, Sojčík, Havlík

HC Berounští Medvědi: Přikryl - Nedvěd, Vošmik, Bolf, Braniš, Cunik, Vojta, Malý, Tvrzník, Švagrovský, Šinágl, Karpov, Vlček, Mrňa, Besser, Novotný, Luňák, Pavel, Slaba, Kupec, Rudovský

Další zápasy 5.kola

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Benátky nad Jizerou
Sportovní klub Kadaň - Salith Šumperk
KLH Chomutov - HC Vrchlabí
HC Dukla Jihlava - HC Havířov Panthers
SK Horácká Slavia Třebíč - HC VCES Hradec Králové
Hockey Club Tábor - HC Slovan Ústečtí Lvi
HC Chrudim - HC Olomouc

NEWSLETTER