Orli opět poměří síly s extraligovým soupeřem

Naši soupeři
PO 10. 8. 2009
<em>Znojmo</em> - Orli mají za sebou již dvě přípravná utkání. Ani v jednom z nich se jim nepodařilo utržit body do tabulky letního poháru Hockey Tipsport Cupu. V úterý do Znojma zavítá tým Vítkovic, který odehrál v rámci letní přípravy o dva zápasy více než Znojmo. Ostravané dokázali ve třech zápasech zvítězit. Úvodní buly bude v Hostan Aréně vhozeno v 17:30. Lístek na utkání stojí 30 Kč a majitelé permanentek mají tradičně vstup na zápas zdarma.

V uplynulé sezóně prošly Vítkovice v předkole play-off hladce přes Liberec. Ve čtvrtfinále se utkali svěřenci trenéra Aloise Hadamczika s obhajujícím mistrem. Série hraná na 7 zápasů však štěstí Ostravanům nepřinesla a z postupu se radovala pražská Slavia.

Během letní přípravy posílily Vítkovice o brankáře Filipa Šindeláře, obránce Sičáka a Reháka, útočníky Ondřeje Romana a Petra Vrány. Právě Vrána by měl být největší posilou, neboť v uplynulé sezóně hájil barvy zámořského klubu New Jersey Devils. Z klubu naopak odešly obě brankářské jedničky. Martin Prusek přijal nabídku lotyšského klubu Dinamo Riga a Marek Pinc si angažmá hledá. Dále Ostravany opustili obránci Krstev, Suchý, Ovčačík a útočníci Šimíček, Ondřej a Hurtaj.

Do výstroje se hokejisté Vítkovic oblékli poprvé v pondělí 20. července. O týden později se utkaly proti reprezentačnímu výběru ČR do 20 let. V zápase hraném na čtyři „třetiny“ byla úspěšnější reprezentace, která nad Ostravany zvítězila v poměru 4:2. Poslední červencový den se Vítkovice představily doma proti slovenskému Martinu. Tento zápas byl již pro domácí úspěšnější. Zvítězili totiž 4:1. V dresu Martinu se představil i dlouholetý útočník Orlů Marek Uram.

Do letního Hockey Tipsport Cupu vstoupily Vítkovice proti Třinci. Zápas byl velmi dramatický a musely ho rozhodnout až trestná střílení. Svůj nájezd proměnil Viktor Ujčík a Vítkovice si tak do tabulky připsaly první body.

V pátek 7. srpna si Ostravané zpestřili přípravu zápasem proti francouzské reprezentaci, kterou rozstříleli 4:1.

Znojmo má za sebou teprve dvě přípravná utkání a na svém kontě v turnajové tabulce dvě prohry. Nejprve se jim nepodařily získat body na domácím ledě proti Kometě a o dva dny později si odvezli výprask ze Zlína.

Vzájemná utkání Znojma a Vítkovic v minulé sezóně hovoří jasně. Orlům se ze čtyř utkání podařilo vyhrát jen jedno.

V přípravě se tyto dva celky potkaly jen v sezóně 2004/2005. Orli tehdy byli úspěšnější. Utkání v Ostravě skončilo remízou a na znojemském ledě si domácí zastříleli, když Vítkovicím vsítili osm branek a zvítězili tak 8:5.

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Panec - Morava, Hořava, Štach, Tomis, Lattner, Protivný, Zapletal, Novák - Plášek, Haman, Beroun - Sedlák, Hradecký, Říha - Havlík, Kýhos, Staněk - Vyletelka, Janečka, Svoboda

Vítkovice STEEL: Šindelář (30. Machovský) - Trnka, Rehák, Jurečka, Voráček, Stehlík, Kuboš, Hartmann - Klimek, Szturc, Šedivý - Svačina, Hruška, Treille - Kvapil, Roman, Strapáč - Džemla, Seidler, Koschatzký - od 21. Vrána

Tabulka skupiny D po 2. kole THC

1. PSG Zlín       2   16:4  6 b.
2. HC Kometa Brno    1   4:1   3 b.
3. HC Vítkovice Steel  1   4:3   2 b.
4. HC Oceláři Třinec  2   5:13  1 b.
5. Orli Znojmo     2   3:11  0 b.

Další utkání 3. kola THC

Č. Budějovice - Sparta Praha
Chomutov - Hradec Králové
Liberec - Ústí n. Labem
Ml. Boleslav - Karlovy Vary (13.8.)
Pardubice - Slavia Praha (10.8.)
Jihlava - Vrchlabí
Kometa Brno - Zlín

NEWSLETTER