Staněk: Šel jsem do Znojma rád a myslím si, že to tady bude dobrý

Rozhovory
ST 22. 7. 2009
<em>Znojmo</em> - Odchovanec brněnského hokeje Aleš Staněk strávil loňskou sezónu, stejně jako Peter Sojčík, v Třebíči. V juniorském věku hrál nejvyšší mládežnickou soutěž, přechod do mužů se mu tak nepovedl a extraligu hrál naposledy v ročníku 2002-03 v Havířově. Neskládá však zbraně a věří, že nabídka z nejvyšší soutěže by mohla ještě přijít. Teď se však těší na své angažmá ve Znojmě.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Můžete stručně popsat dosavadní průběh vaší kariéry…
Začínal jsem v Brně. Ve čtyřech letech mě na zimák přivedli rodiče. Z Brna jsem šel do extraligového dorostu Olomouce, do juniorky jsem pokračoval do Třince, kde jsem zůstal ještě asi sezónu a půl v chlapech. Pak mě poslali do Havířova a na pár zápasů i do Přerova. Když se začal v Kometě budovat nový tým, vrátil jsem se do Brna. Do kádru jsem se ale nevešel, putoval jsem proto do Třebíče. Původně na rozehrání, nakonec jsem tam ale strávil celou sezónu.

Nějaká nabídka z extraligy nebyla?
Byl jsem dost často zraněný a i výkonnost asi nebyla taková, jak bych si to představoval a aby si mě někdo všiml. Takže bohužel. Ale určitě mám ještě naději.

Proč padla volba na Znojmo?
Přes agenta mě kontaktovali a já jsem byl rád, že to mám do Brna kousek. To byla jedna z mých priorit. Taky je tady dobré zázemí, lidi jsou zvyklí na extraligu, fandí. Šel jsem do Znojma rád a myslím si, že to tady bude dobrý.

Vzdělání, koníčky, rodina?
Stihnul jsem v Třinci odmaturovat a teď momentálně jsem přijatý k dálkovému studiu na Masarykovu univerzitu, obor management sportu. Uvidím, jak to budu stíhat. Hrotit to nebudu. Z koníčků je to hlavně sport - fotbal, tenis… Jsem svobodný bezdětný, mám čtyři roky přítelkyni.

NEWSLETTER