Sojčík: Spíš bych se nazval bojovníkem

Rozhovory
PO 20. 7. 2009
<em>Znojmo</em> - Rodák ze slovenské Dubnice Peter Sojčík je dalším hráčem, který přichází z brněnské Komety. V jejím týmu se objevil v roce 2006 během letní přípravy na zkoušku. Dobře se uvedl, a tak v mužstvu zůstal. Poté se mu již tak herně nedařilo a byl poslán na hostování do 2. ligy do Hodonína a celou loňskou sezónu nastupoval za Třebíč. Vbrzku třiadvacetiletý útočník očekává, že se mu ve Znojmě podaří prosadit do základního kádru.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Jaké byly vaše hokejové začátky?
Začínal jsem v Dubnici v pěti letech a k hokeji mě přivedli rodiče, kteří ale sami nijak nesportovali. V osmé třídě jsem přešel do Trenčína, kde jsem vydržel až do juniorky. Pak jsem šel do Komety, odtud na hostování do Hodonína a Třebíče.

Vaše premiéra v české soutěži v roce 2006, kdy jste hrál za Kometu, se povedla. Dobře jste se uvedl, dával góly, ale poté se vám tolik nedařilo…
Měj jsem štěstí, že jsem se dostal do lajny s Míšou Černým a Romanem Meluzínem. Sedli jsme si a od začátku nám to tam padalo. V průběhu sezóny jsme se ale rozpadli. V Třebíči jsem potom sice dal nějaký gól, ale nebyl jsem moc spokojený, i když by to mohlo vypadat, že jsem měl dost bodů. Určitě to mohlo být lepší.

Jste typem koncového hráče, střelce?
Nejsem typ střelce, koncový hráč. Spíš bych se nazval bojovníkem. Body jsem vždycky sbíral až tehdy, když jsem byl nejstarší v ročníku.

Angažmá ve Znojmě jste si vybral sám?
Po sezóně mi dali z Brna vědět, že jdu do Znojma, tak jsem tady. Nijak jsem se v tom neangažoval. Je to pro mne opět krok nahoru, je to výš než Třebíč, tak jsem rád. Tam nebyli skoro žádní zkušení hráči, patřil jsem tam k nejstarším. Bylo to hodně mladé mužstvo, cítil jsem se tam jako v juniorce. Budu se snažit, abych se tady dostal do základu, abych nastupoval. Uvidíme, jak se to podaří.

Jak hodnotíte podmínky, které máte pro přípravu?
Letní příprava je všude hodně podobná. Nemáme si ohledně podmínek na co stěžovat. Jsou takové, abychom mohli makat na sto procent.

Sledoval jste Znojmo, nebo jdete úplně do neznáma?
Jezdil jsem se dívat na extraligu z Třebíče, takže úplně neznámé pro mě Znojmo nebylo. Je tady i mnoho kluků, které znám.

Stíhal jste během hokeje i nějaké studium?
Absolvoval jsem Gymnázium v Dubnici, ale dál už jsem nepokračoval. Byl jsem vlastně rád, že jsem gymnázium dokončil. Je těžké skloubit studium s hokejem, ale mě to hlavně ani moc nebavilo. Zatím jsem nenašel něco, co by mě chytlo. Pak bych třeba i ve studiu pokračoval.

Jste poměrně mladý, přesto, jste ženatý?
Jsem svobodný, mám čtyři roky přítelkyni. Zatím tady není, chtěli bychom to později nějak vyřešit, aby tu byla častěji.

Jaké jsou vaše záliby?
Filmy, kino, internet. V poslední době se snažím chodit často do divadla. Mám v Nitře známou, která mi shání lístky. Nejradši mám komedie. Na nic jiného není čas.

NEWSLETTER