Orly čeká poslední domácí zápas v sezóně, přivítají Mountfield

Naši soupeři
ČT 19. 3. 2009
<em>Znojmo</em> - Hokejisté Znojma poslali vítězstvím na Kladně do baráže Mladou Boleslav a poslední dva zápasy mohou hrát v klidu. Domácím příznivcům se naposledy v této sezóně představí v pátek a proti Českým Budějovicím budou chtít prolomit šňůru pěti porážek. Z letošních sedmi klání dokázali Orli vyhrát pouze jediné, když v šestnáctém kole uspěli poměrem 3:1 v Budvar Aréně. Úvodní vhazování je na programu tradičně v 17:30.

Zatímco boje v play off dospěly teprve do semifinále, letošní play out již finišuje. V úterý nezvládla Mladá Boleslav důležité domácí utkání s Mountfieldem a podlehla 1:2, naopak Znojmo dokázalo vybojovat výhru 3:2 v prodloužení na Kladně. Poslední dvě kola již nemohou změnit nic na tom, že s vítězem 1. ligy si to rozdá Bruslařský klub.

foto
⇒ Nejproduktivnějším hráčem Znojma je v play out s třemi góly a šesti přihrávkami Jaroslav Svoboda.

Znojmo má v play out s Budějovicemi zápornou bilanci. Ze tří zápasů dokázalo vytěžit pouze jediný bod, když v posledním vzájemném duelu udrželo nerozhodný stav a podlehlo až v samostatných nájezdech. Jihočeši získali od konce základní části patnáct bodů a osm z nich vybojovali právě proti Orlům.

V play out se nejvíce daří Tiboru Melichárkovi, který nastřádal osm kanadských bodů za pět branek a tři asistence. V těsném závěsu zůstává se sedmi body Michal Hudec. Mezi obránci je nejproduktivnějším mužem Milan Toman (0+4). Oporou v brance je zkušený Roman Turek, jenž se může pochlubit úspěšností zásahů nad 94%.

Znojemským statistikám vládne Jaroslav Svoboda (3+6), který díky dvěma brankám na Kladně předstihl osmibodového Jiřího Dopitu. Dobrou formu prokazuje také obránce Martin Rýgl, jenž dokázal vstřelit čtyři branky a na jednu přihrát. V pravý čas se bodově prosadil také kapitán Radim Bičánek. Od 44. kola se neprosadil, ale v posledních dvou zápasech zaznamenal tři body.

Sestavy z posledních utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Rýgl, Mojžíš, J. Mrázek, Bičánek, Švrček, Vyrůbalík, Tesařík, Chvátal - Erat, Dopita, Selingr - J. Svoboda, R. Procházka, Demel - M. Růžička, Davídek, Haman - Kucharczyk, Čachotský, Sajdl

HC MOUNTFIELD ČESKÉ BUDĚJOVICE: Turek - Mucha, Gřegořek, Ptáček, Macháček, Sičák, Frolo, L. Poživil - Hřebejk, Vak, Veselý - M. Hudec, Huml, Melichárek - Šimánek, Gulaš, Kotrla - Horák, Mertl, Bílek

Další zápas

HC GEUS OKNA Kladno - BK Mladá Boleslav (17:30)

NEWSLETTER