Dalším soupeřem Plzeň, pro Orly oblíbený tým

Naši soupeři
SO 14. 2. 2009
<em>Znojmo</em> - Do konce základní části zbývají jen tři kola a na Znojemské orly čeká poslední výjezd k venkovnímu zápasu. V neděli navečer se představí na ledě týmu HC Lasselsberger Plzeň a pokusí se navázat na svoji dobrou bilanci vzájemných utkání s tímto soupeřem. Všechny tři dosavadní souboje této sezony Znojmo vyhrálo, z toho pohledu je Plzeň jasně nejpříjemnějším soupeřem Orlů v extralize. Prodlouží se pozitivní bilance i do dalšího utkání? Zápas 50. kola O<sub>2</sub> extraligy začíná v 17:30 v plzeňské ČEZ Aréně.

Západočeský tým zažil na podzim nejlepší vstup do sezony za poslední roky, dlouho okupoval přední příčky tabulky a zejména útočná síla Lasselsbergeru naháněla soupeřům velkou hrůzu. Postupně ale přišel propad, a to až do míst, kde se tvrdě bojuje o účast v předkole playoff.

foto
⇒ Radim Bičánek si připsal gól v každém z letošních vzájemných utkání s Plzní, dvakrát to byla dokonce trefa vítězná

Plzeňské mužstvo však dokázalo zabrat v pravý okamžik. V momentě, kdy mu patřilo až desáté místo v tabulce a prohrávalo v Liberci o dva góly, přišel na záchranu jako spasitel Tomáš Vlasák, čistým hattrickem otočil utkání a nabyté sebevědomí dokázali svěřenci Pavla Hynka dokonale zúročit ještě o den později, kdy v televizním souboji jednoznačně smetli Kladno 5:0.

První čisté konto v dresu Západočechů si právě na Kladně připsal Jan Chábera, pětadvacetiletý brankář, který v této sezoně vystřídal už čtyři kluby. Dlouhou dobu byl klíčovou postavou Mladé Boleslavi, po sporu Bruslařského klubu s Cháberovým mateřským oddílem z Českých Budějovic se vrátil na jih Čech, aby jeho práva vzápětí získala Sparta, jenž ho výměnou za obránce Hudece poslala na hostování do Plzně.

Útočnou vozbu Lasselsbergeru vede Tomáš Vlasák, s 55 kanadskými body nejproduktivnější hráč klubu. Trenér Pavel Hynek se v posledních zápasech rozhodl rozdělit dříve úspěšnou spolupráci Vlasáka s Martinem Strakou a po výsledku minulého utkání se zdá pravděpodobné, že dva bývalí reprezentanti v jedné formaci nenastoupí ani proti Orlům. Nejofenzivnějším zadákem Plzně je bývalá opora zadních řad Znojma Václav Benák, dvěma góly proti Kladnu se prezentoval jeho kolega Peter Smrek.

Do znojemských řad se po dvou střetnutích bez vstřelené branky vrátilo s vítězstvím nad Litvínovem alespoň trochu střelecké pohody a Orli, kteří na západ Čech odjíždí v kompletní sestavě, budou doufat, že na ně na plzeňském ledě čekají nějaké body. Naposledy odjíždělo Znojmo z ČEZ Arény z prázdnou před více než dvěma roky.

Vzájemné duely této sezony

HC Znojemští Orli – HC Lasselsberger Plzeň 3:2
Branky a nahrávky: 7. Bičánek (Selingr), 29. Demel (Růžička), 41. Erat (Tesařík) - 22. Vlasák (Benák), 46. Vampola (Kracík). Rozhodčí: Hradil – Bryška, Chytil. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2305. Střely na branku: 39:34.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Znojemští Orli 3:4sn
Branky a nahrávky: 18. Vampola (Důras, Šindel), 29. Kracík (Vampola), 50. Vampola (Straka, Vlasák) - 22. Haman (Plášek), 42. Plášek (Erat), 59. Plášek (Erat), rozhodující nájezd Bičánek . Rozhodčí: Hodek – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 6011. Střely na branku: 34:30.

HC Znojemští Orli - HC Lasselsberger Plzeň 3:2
Branky a nahrávky: 21. Selingr (Tesařík, Dopita), 36. Selingr (Dopita, Bičánek), 57. Bičánek (Selingr) - 25. Vlasák (Tomas, Benák), 29. Adamský (Kovář) . Rozhodčí: Šír – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:9, navíc Hudec a Vlasák (PLZ) 10 min OT Využití: 1:1. Diváci: 3136. Střely na branku: 44:19.

Sestavy z posledních utkání

HC LASSELSBERGER PLZEŇ: Chábera - Čakajík, Dresler, Pácal, Smrek, Benák, Redlihs, Cartelli - Tomas, Kubalík, Ludvík - Straka, Vostřák, Laš - Adamský, Kovář, Dvořák - Vlasák, Kracík, Kubica

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Mrázek, Bičánek, Chvátal, Rýgl, Tesařík, Mojžíš, Švrček - Erat, Dopita, Selingr - Růžička, Haman, Plášek - Svoboda, Procházka, Demel - Kucharczyk, Meidl, Čachotský

Ostatní zápasy 50. kola

HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha
HC Vítkovice Steel - HC GEUS OKNA Kladno
HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec
RI OKNA Zlín - HC Moeller Pardubice
HC Litvínov - Bílí Tygři Liberec
BK Mladá Boleslav - HC MOUNTFIELD

NEWSLETTER