K prvnímu utkání venku zamíří Orli na Kladno

Naši soupeři
ČT 11. 9. 2008
<em>Znojmo</em> - Znojemským hráčům vyšel výborně vstup do nového ročníku O2 extaligy. V prvním domácím utkání přibalili Třinci na cestu domů šest branek. Druhý zápas čeká Orly tentokrát mimo Hostan arénu. Jejich hostitelem bude mužstvo Kladna, které v úvodním kole překvapilo vítězstvím na ledě Liberce. K prvnímu duelu v pozici hostujícího celku nastoupí svěřenci trenéra Rulíka v pátek od 17:30.

Kladenským hokejistům se v prvním zápase podařilo uspět na ledě Bílých Tygrů a odvezli si vítězství 5:3. Nejprve sice prohrávali 0:1 a následně 1:2, ovšem třemi brankami ve druhé části otočili utkání ve svůj prospěch. Před druhou sirénou sice ještě Liberec snížil na rozdíl jednoho gólu, ale v závěrečné části dal výsledku finální podobu svým druhým zásahem Marek Čurilla a zpečetil kladenskou výhru 5:3.

V kádru hlavního kouče Zdeňka Müllera došlo před letošní sezónou k několika zajímavým změnám. Klub opustili Jakub Lev, Martin Štěpánek a také dvě dlouholeté opory, jimiž jsou útočník Radek Gardoň a produktivní obránce Martin Ševc. Naopak se v mužstvu zabydluje Jan Srdínko, z hostování se vrátil Petr Hořava a v neposlední řadě přibyli do týmu navrátilci ze zámoří David Stieler a Jan Eberle.

K hlavním hvězdám patří především duo P+P neboli Pavel Patera s Martinem Procházkou. V produktivitě se jim vyrovnává také Jaroslav Kalla, jehož hlavní předností se v poslední době stalo proměňování samostatných nájezdů.

foto
V extralize ojedinělá záležitost - Radim Bičánek vs. Robert Schnabel.

Loňské vzájemné zápasy obou soupeřů hovoří ve prospěch Zmojma, neboť uspělo ve třech kláních. Pouze v prvním souboji zvítězilo Kladno na vlastním kluzišti poměrem 4:2. Poté Orli odčinili porážku, když v domácím prostředí vyhráli 5:2. Po nerozhodném stavu 1:1 přisoudil ve třetím duelu druhý bod na znojemskou stranu samostatný nájezd Aleše Padělka. Poslední souboj byl opět velmi vyrovnaný, ovšem po výsledku 3:2 zůstaly nakonec všechny body na jihu Moravy.

V listopadovém utkání měli diváci opravdu o zábavu postaráno, kromě pěti branek v kladenské síti viděli v závěru zápasu bitku ve stylu NHL. Po vzájemné domluvě si to mezi sebou rozdali Radim Bičánek s Robertem Schnabelem, ovšem ani jeden z nich do pátečního klání nezasáhne. Zatímco Schnabel z klubu odešel v průběhu uplynulé sezóny, znojemského kapitána na led nepustí dlouhodobé onemocnění.

Sestavy z posledního utkání

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Tesařík, Švrček, Rýgl, Chvátal, Kotaška, Mojžíš - Erat, Dopita, Selingr - J. Svoboda, Haman, Plášek - Demel, R. Procházka, M. Růžička - od 27. navíc Beroun, Čachotský, Kucharczyk

HC GEUS OKNA KLADNO: Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Skrbek, Hořava, Šmach, Diviš - Patera, Martin Procházka, Čurilla - Frolík, Tomajko, Tenkrát - Kalla, Bělohlav, Rudovský - Stieler, Kuchler, Eberle

Ostatní zápasy 2. kola
RI OKNA Zlín - HC Energie Karlovy Vary11.9.
HC Oceláři Třinec - HC Litvínov
HC MOUNTFIELD České Budějovice - HC Vítkovice Steel
BK Mladá Boleslav - HC Lasselsberger Plzeň
HC Moeller Pardubice - HC Slavia Praha
HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec

NEWSLETTER