Selingr opakuje stejná slova z loňska: Musíme bojovat až do konce!

Aktuální zprávy
NE 27. 1. 2008
<em>Znojmo</em> - Dvě třetiny se Znojmo proti Ústí trápilo, nakonec mu ale dvě rychlé branky na začátku třetiny pomohly dovést utkání do vítězného konce. Orli si tím udrželi naději dostat se mezi desítku nejlepších. "Jsme rádi, že jsme pořád ve hře," sdělil po zápase <b>Pavel Selingr</b>, který se dvěma góly zasloužil na výhře a nyní je společně s Jiřím Dopitou nejlepším střelcem týmu.

Gólem Svobody v 7. minutě znojemští hokejisté vedli, ale Ústí dokázalo v samotném závěru první části vyrovnat. "Bylo to znát, když jsme dostali na 1:1, že to na nás padlo. Jsme rádi, že jsme to nakonec zvládli, jinak to byla hrůza," hodnotil Selingr, který hostům ve druhé třetině oplatil také gólem "do šatny". "To byla taková náhoda. Před bránou se to odrazilo a já jsem do toho plácnul," popsal svou trefu, která byla pro soupeře zlomová.

foto
⇒ Střelec dvou gólů Pavel Selingr, jedním zvyšoval na 2:1, druhým ve vlastním oslabení na 5:1

Orli měli parádní vstup do závěrečné třetiny. V rozmezí 35 vteřin vstřelili na jejim počátku dva góly a vedli 4:1. Po třetí obdržené brance vystřídal Přikryla náhradník Hiadlovský. Přikryl totiž neudržel puk v lapačce a ten mu propadl za jeho záda. Přesto Selingr výkon ústecké jedničky, která zejména v druhé třetině musela čelit mnoha dorážkám znojemských hokejistů, hodnotil kladně: "Já jsem si všiml, až to bylo 4:1, že vystřídal. Ale myslím si, že chytal dobře."

Znojmo jakoby chtělo napodobit scénář z minulé sezóny, kdy až poslední zápas v Karlových Varech rozhodl o jejich postupu do předkola play-off. Znojemský útočník věří, že i letos si vyřazovací boje zahrají: "Zbývá nám šest zápasů do konce. Loni jsme to uhráli v posledním zápase. Hrálo se to až do posledního kola. Musíme bojovat až do konce."

Asistent trenéra Pavel Hynek lituje ztracených bodů v domácích zápasech: "Nám doma bohužel nevyšel zápas s Litvínovem a nedotáhli jsme do vítězného konce utkání s Plzní." Znojmo v těchto zápasech přišlo o pět bodů. Nebýt toho mohli být v první desítce.

Orli mají před sebou posledních šest zápasů základní části. Před reprezentační přestávkou jedou v pátek do Liberce a doma přivítají Kladno. Po desetidenní pauze začnou venkovním utkáním v Českých Budějovicích, poté na ně čekají dva zápasy doma proti Spartě a Karlovým Varům. Základní část završí v Třinci, který je nyní na desátém místě a Znojmo na jedenácté příčce na něj ztrácí čtyři body.

Hynek ví, že cesta k postupu nebude jednoduchá. "Samozřejmě tím, jak se krátí základní část, tak je pro nás každý zápas existenční a budeme muset dovézt body z venku a uhrát všechno doma. A pak, jestli udržíme ten kontakt, tak to může rozhodovat skóre a vzájemné zápasy. Dnes to pro nás byl určitě existenční zápas, když chceme pohlížet na desítku."

foto
⇒ Švrček v pěstním souboji se Šafferem

Diváci se v utkání proti Ústí dočkali ve druhé třetině malého zpestření. Znojemský obránce Švrček si rozdal pěstní souboj s ústeckým útočníkem Šafferem. "Protihráč měl puk, šel jsme po něm, on mě neviděl a myslím si, že jsem ho trefil čistě ramenem. Zůstal ležet na ledě. Pak ke mně přijel Šaffer, začali jsme se trochu pošťuchovat," popisuje Švrček, jak celá situace vznikla.

Z bitky Š+Š vyšel vítězně, i když Šafferovi sundal "jen" přilbu a nadělil mu více ran. "Měl jsem štěstí, ze začátku jsem jednu chytnul, ale dal mi ji na plexi. Pak už jsem si ho chytl já, držel si ho jednou rukou od těla a druhou mu dával." Znojemský obránce prozradil, kdo je jeho učitelem pěstních soubojů. "Občas po tréninku se s Radimem Bičánkem žďucháme. Vím, jak se na to mám postavit, ale nějak speciálně se na to nepřipravuju."

NEWSLETTER