Svoboda: Bojovali jsme, ale vyčerpávala nás oslabení

Rozhovory
NE 6. 1. 2008
V dramatickém zápase s Spartou se vedení střídalo jako na houpačce. Šťastněji z něj vyšli domácí sparťané, ale ani Znojemští neodjeli s prázdnou. Hřát je v mrazivé zimě může cenný bod, avšak když <b>Jaroslav Svoboda</b> nahrál na čtvrtý a vedoucí gól Janu Švrčkovi, pomýšleli Orli určitě na víc.

"Při těch zraněních, která máme a jejichž vinou nám chybí řada hráčů, je pro nás získaný bod úspěchem. Přesto jsme mohli mít víc, ale můžeme se zlobit jen sami na sebe. Vedli jsme pět minut před koncem 4:3, a tak jsme to měli vyhazovat. Místo toho jsme si nechali dát zbytečný gól," mrzí Svobodu.

Znojemským přibyl v zápase se Spartou na marodku další hráč. "Martin Růžička má otřes mozku a rozražený ret," informoval o zranění svého spoluhráče. "Snad se dá brzy dohromady, abychom mohli být co nejdřív kompletní." To dvě hvězdy nemohly do střetnutí zasáhnout vůbec. Pražané museli oželet Petra Nedvěda, Orlům chyběl Jiří Dopita. "Oba jsou to velcí hráči. Ale my nemůžeme brečet, že Jirku nemáme. Pořád ho mít nebudeme a musíme se naučit získávat body i bez něho."

Vývoj utkání byl zajímavý od začátku do konce. Lépe jej začali hosté, když se trefil ve 12. minutě Haman. Po přestávce však Sparta otočila a hrála v očekávaném laufu a vypadalo to, že by mohla odskočit i na větší rozdíl. "My jsme však bojovali dál a podařilo se nám vyrovnat na 2:2. Hráli jsme naplno až dokonce, ale hodně sil nám brala oslabení."

Když se hostujícímu mužstvu podaří nastřílet čtyři branky, většinou si odveze vítězství. Sparta však byla proti. Hlavní zásluhu na tomto vzepření měl domácí Petr Ton, který svůj pětistý zápas ozdobil a oslavil důležitým hattrickem. "Je to samozřejmě skvělý hráč, ale dnes to měl trochu ulehčené. Při jednom gólu se puk odrazil od brusle, druhý padnul po naší chybě a další při přesilovce čtyři na tři," okomentoval s trochou bezmocnosti v hlase znojemský útočník vydařený večer sparťanského kanonýra.

NEWSLETTER