Bičánek: „Musíme to hodit za hlavu!“

Aktuální zprávy
PÁ 28. 12. 2007
<em>Znojmo</em> - Další smolný zápas sehráli před koncem roku Znojemští orli. Po prohraném utkání v Ústí se jim vedlo stejně i doma s Libercem. Vyrovnaný a místy tvrdý duel rozhodlo několik znojemských chyb a jejich nemilosrdné trestání soupeřem. Domácí se ujali vedení bombou <b>Radima Bičánka</b> v přesilovce od modré, bylo to ale naposled, co je hřálo vedení. Přestože si vypracovali mnoho slibných šancí, nedokázali z nich těžit. „Byl to vyrovnaný zápas, o kterém rozhodla naše chyba tři minuty před koncem. Je to už druhý zápas po sobě, co jsme takhle po… To se nesmí stávat! Jsou to ztracený minimálně dva nebo možná i čtyři body,“ vztekal se po zápase znojemský kapitán.

Bylo na něm poznat, že ho poslední dvě porážky hodně rozčílily: „V Ústí jsme prohráli osmdesát vteřin před koncem, teď necelé tři minuty… To se nemůžete divit, že jsem z toho vytočený, z toho nemůžu mít radost.“ Emoce v Bičánkovi také vyvolalo nařízené trestné střílení za jeho faul na Pletku, po kterém se Liberec ujal vedení. „K tomu se nebudu vyjadřovat. Zavolejte mi po půlnoci, pak vám řeknu, co si o tom myslím,“ odmítl se konkrétně vyjádřit, vědom si možnosti finančního postihu.

Když došlo na hodnocení zápasu, trochu se zklidnil. „Byla to bitva! Liberec má kvalitní tým, hrají hokej nahoru dolů. Bylo to místy i dost tvrdý, ale čekali jsme to. Byl to kvalitní hokej na obou stranách, který se musel líbit. Bohužel pro domácí diváky skončil naší porážkou. Musíme to hodit za hlavu. Pozítří jedeme do Kladna. Musíme se na ně dobře připravit. Oni teď hrajou dobře, chtělo by to vyhrát. Je to hrozně vyrovnané, každý bod je dobrý. A bude to tak určitě až do konce,“ prozrazuje Bičánek.

Podobně viděl průběh zápasu střelec druhého znojemského gólu Jaroslav Svoboda: „Zápas to byl vyrovnaný, výsledek tomu neodpovídá, je pro nás krutý. Musíme si ty konce pohlídat, je to už druhý zápas za sebou. Prohra jde na naše triko. Nemohli jsme počítat s tím, že by sem Liberec přijel odpočívat, čekali jsme, že to bude natvrdo.“ Svoboda si neodpustil taky poznámku o malé produktivitě Orlů: „Šance jsou, ale nepadá to tam. Recept na to ale žádný není. Prostě buď se daří, nebo se nedaří. Každý hokejista ví, že když to tam padá, tak to padá, když ne tak ne.“

NEWSLETTER