Bičánek: „Byla to rvačka chlapa proti chlapovi.“

Aktuální zprávy
PO 19. 11. 2007
<em>Znojmo</em> - Kladno, ač je poslední v tabulce extraligy, nepřijelo do Znojma se svěšenou hlavou. Po většinu zápasu bylo více než rovnocenným soupeřem. Hned od úvodu zápasu na Orly vletělo s chutí a také šlo dvakrát do vedení. Znojmo ale dvěma góly v přesilovce dokázalo vývoj utkání otočit a zaslouženě si připsalo důležité tři body. Zápas měl obrovský náboj, mezi hráči obou týmů to jiskřilo. Několik drobných šarvátek během zápasu ještě diváky ze sedadel nezvedlo, ale klasický pěstní souboj Bičánek vs. Schnabel ve stylu NHL dodalo zápasu ten pravý šmrnc.

Férový souboj dvou chlapů znojemský kapitán prohrál, ale nic mu nebránilo v tom, aby měl po zápase opět úsměv na tváři, čerstvě sešitou třemi stehy klubovým lékařem. „Rozhodčí tvrdili, že to bylo od brusle, ale dostal jsem pěstí. Kdo to viděl, udělá si sám obrázek,“ čestně přiznal Bičánek. Radim Bičánek strávil v Americe dost času na to, aby věděl, jak se tyto souboje vedou: „Znám to z Ameriky, byl jsem tam 12 let, tak vím, jak se tyhlety věci dělají. Přijel jsem za ním a šli jsme na to.“ Mezi oběma hráči už to jiskřilo ve druhé třetině, tehdy ještě Bičánek návrh na pěstní souboj odmítl: „Myslím si, že jsem týmu prospěšný na ledě víc, než kdybych se šel ve druhé třetině vyslíct. Tak jsme se domluvili, že do toho půjdeme až na konci. Když bylo jasný, že jsme tento zápas vyhráli, tak už na to byl čas.“

foto
⇒ Črstvě sešitý Radim Bičánek

Ochozy Hostan arény si tak mohly užít v Česku nevídaného duelu, jenže muži v pruhovaném od sebe oba kohouty trochu předčasně odtrhli. „Rozhodčí tam vlítli zbytečně brzo, viděli krev, tak to ukončili, ale to se stává. Někdy vyhraješ, někdy prohraješ. Vyhráli jsme zápas, to není box, kde se počítají body.“

Bičánek zná Schnabela ze zámoří, ale dnešní střet byl jejich premiérou: „Potkali jsme se, ale nepamatuji si, že bysme se spolu prali, protože takovýho velkýho chlapa bych si pamatoval. Ale je to rváč, všichni to o něm ví.“ Bičánek se vyjádřil i ke scénáři obvyklé zábavy v zámořských soutěžích. „Ve druhé třetině jsme se domluvili, že si to rozdáme, ale až ke konci. Vyhrál bitku, já to beru, nelituju toho. Byla to rvačka chlapa proti chlapovi, je to lepší než někde u mantinelu někoho sejmout zezadu hokejkou. Myslím si, že by se to nemělo trestat. Jestli za tohleto dostanem trest, tak je to divný. Nikdo si neublížil, takže to bylo v pohodě,“ uzavírá své pěstní představení znojemský kapitán.

Zprvu nervózní, pak ale pohodový zápas hodnotí lakonicky: „Vyhráli jsme pátý zápas po sobě doma. Jsme rádi i za bod z Liberce, i když jsme ze začátku měli pár tyček a mohli jsme vést. Věřím, že budeme hrát s větším nasazením i venku a budeme si i víc věřit.“ Silnou zbraní Orlů jsou teď přesilovky, které rozhodly poslední dva domácí zápasy. „Doufáme, že nám vydrží, protože v nich se vyhrávají zápasy. Ale musíme na tom pořád pracovat. Jsme rádi, že nám to doma padá. Je to pěkný, že dáme více než čtyři góly v zápase, ale musíme je dát někdy i venku,“ přiznává znojemský kapitán Radim Bičánek.

NEWSLETTER