Orli odlétají do hor

Rozhovory
ČT 31. 5. 2007
Z n o j m o - Už pět týdnů letní přípravy mají Orli za sebou. Aby dřina nebyla jednotvárná, čeká je v příštím týdnu soustředění na Šumavě. Krásné horské terény jim umožní pěkné výlety na kolech a čerstvý horský vzduch jim vyvětrá plíce při běhání. Trenér <b>Pavel Hynek</b> přibližuje, jak příprava probíhá a co čeká na znojemské hokejisty v dalších týdnech.

Jak zatím probíhá příprava?
S dosavadním průběhem jsme spokojeni, přeje nám i počasí. Jediné negativum přípravy je, že zůstává mnoho zraněných hráčů z loňska, kteří zatím trénují individuálně. Třeba Jirka Dopita po plastice křížového vazu ještě nezačal. Plášek, Kotaška, Erat, Tesařík chodí do posilovny a nemůžou s námi dělat všechno. Navíc teď jsou po operaci kolene Padělek a Procházka, kteří by se ale do čtrnácti dnů měli zapojit do tréninku. To je fakt jediný mínus, že ti kluci nejsou v plné přípravě v plném nasazení a kombinují společnou přípravu s individuální. Jsem spokojenej jak s přístupem kluků, tak i s podmínkama. Jedeme už pátý týden, hlavně jsme se zaměřili na aerobní trénink, běhání, kolo, posilování.

Nebude to těm, kteří netrénují naplno, v sezóně chybět?
Letní příprava je sice velmi důležitá, ale záleží také na dlouhodobé trénovanosti hráče. Věřím tomu, že většina hráčů se do toho dostane. Třeba Karel Plášek, který s námi netrénuje, je dlouhodobě velmi dobře připravenej a je to na něm vidět, že i s tím omezením velmi dobře pracuje.

Co máte nachystáno dál?
V neděli odjíždím na soustředění do Železné Rudy. Původně jsme měli jet do Rakouska, kde bylo mužstvo i v minulém roce, ale termínově jsme se tam nevešli. Tak jsme zaimprovizovali a sehnali Železnou Rudu. Bude to tam kombinované, bude to vrchol aerobního bloku. Kluci budou mít jednou denně kolo a jednou tělocvičnu nebo tartanovou dráhu. Máme tam i prostor na regeneraci. Bude to záležet na počasí, je to přece jenom trochu výš, proto jsme to taky kombinovali, nejsme odkázáni jen na přírodu. Po návratu zbývají tři týdny, to už půjdeme více do rychlosti a dynamiky. Obecně se tréninkový objem zmenšuje, narůstá intenzita.

Pojedou všichni?
To ne. Hráči, kteří jsou po operaci a nemohou dělat všechno, tak je zbytečné, aby tam s námi jeli. Zůstanou tady, budou mít individuální trénink a budou docházet na rehabilitaci.

Nebojíte se Orly pustit do volné přírody?
Ne, vůbec ne. Navíc šestý týden příprava je úplně ideální doba změnit prostředí a vypadnou tady ze zimáku. Ten týden, ať už změnou prostředí nebo tréninkovými dávkami, nám jenom prospěje. Bude taky rozhodovat počasí. Když jsme tam byli loni s Ústím okolo dvacátého května, tak jsme měli krásný počasí, akorát jeden den lehce pršelo. Po nás tam jela Slavia a těm tam sněžilo.

Jak je to s orientačním smyslem Orlů?
Stává se nám, že čas od času zabloudí. Ale tam ty okruhy budou tak jednoduchý, že se to bude stávat asi minimálně.

A oni opravdu bloudí?
Bloudí. Když jsme tady jeli druhou etapu, tak nám tam zabloudilo víc borců, ale nakonec se šťastně vrátili.

Už víte, kdy vyjedete na led?
Příští týden zasedne APK, kde by se mělo rozhodnout, jak to bude příští rok vypadat, jak to bude ze Vsetínem, a od toho se bude taky odvíjet termínová listina přípravných zápasů a i to, kdy nastoupíme na led. Mělo by to být buď devatenáctého nebo třiadvacátého července. Plán přípravných zápasů máme nachystaný, ale není ještě doladěný. Budeme začínat se Skalicí, pak následuje pohár. Od toho, kam až v poháru dojdeme, se budou odvíjet i další zápasy.

NEWSLETTER