První pokus vybojovat čtvrtfinále

Naši soupeři
NE 25. 2. 2007
Z n o j m o - Znojemští orli si z Kladna přivezli dvě vítězství a mají tři pokusy na rozhodnutí série. Postup do čtvrtfinále si mohou zajistit již v pondělí, kdy přivítají Rabat na svém ledě. Znojmo si dokázalo pohlídat přesilové hry soupeře a i přes zranění dvou zkušených obránců inkasovalo v obou zápasech pouhé tři branky. Duel v Hostan aréně, který začíná v 17:00 hodin, nebude jednoduché vyhrát, jelikož Kladno přijede jistě s velkým odhodláním. Jubilejní 700. zápas v naší nejvyšší soutěži sehraje Jiří Dopita.

Souboje na kladenském ledě byly velmi vyrovnané a v obou rozhodl o výhře Orlů rozdíl jediné branky. V prvním utkání se střelecky prosadili Tvrdík, Kříž a po pěkné přihrávce Svobody si vítěznou branku připsal Říha. Druhý zápas střelecky otevřel Meidl, poté Rabat vyrovnal, ale o dalším úspěchu rozhodl individuální akcí Svoboda.

Orli zavzpomínali na své výborné výkony z první čtvrtiny základní části a po zvládnutém boji o play off ukazují svoji rostoucí formu i v jeho první části. Znojemští hráči chtějí ukončit sérii co nejdříve, aby se tak vyhnuli zbytečným komplikacím, kvalitu soupeře však nepodceňují. Kladno potřebuje na jihu Moravy vyhrát oba duely, ačkoli očividně nejsou hráči Rabatu v herní pohodě, můžeme očekávat, že do zápasu nastoupí naplno.

Příčinou toho, že se Kladnu nedaří střelecky prosadit, je důsledná obrana Znojma a dobře střežená dvojice Patera, Procházka. Velká zbraň v základní části, přesilové hry, se kladenským hráčům také nedaří. Za dva zápasy dokázali ve své oblíbené činnosti vstřelit pouze jednu branku.

Znojmo nemůže počítat se svým kapitánem Radimem Bičánkem, který se podrobil operaci kotníku a hrát v pondělním utkání nejspíše nebude ani zraněný Ivo Kotaška. Kladno by mělo do Hostan arény přijet kompletní. Otazník visí pouze nad obráncem Evanem, který nedohrál poslední utkání.

Sestavy z minulého zápasu

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Němeček, Chvátal, Kříž, Jareš, Mojžíš, Švrček - Beroun, Haman, Plášek - Selingr, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, Tvrdík, Meidl - V. Říha, J. Svoboda, Nedorost

HC RABAT KLADNO: Orct - Ševc, Hájek, Pavlas, M. Štěpánek, Zeman, Evan (21. Kolafa) - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Kuchler - Horna, Kalla, M. Havel - Diviš, Čurilla, Frolík

Další zápas předkola
25.2. 17:00 HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary

NEWSLETTER