Z orlí kabiny na Kladně telefonuje Radek Haman

Aktuální zprávy
PÁ 23. 2. 2007
K l a d n o - Znojemským orlům se povedl první zápas výtečně. Pohlídali si Kladno v přesilovkách, sami dokázali v přesilovce udeřit brankou Kříže. Tento gól považuje jako klíčový moment útočník Radek Haman, jenž se prostřednictvím mobilní telekomunikační techniky podělil o dojmy ze zápasu.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Klíčový okamžik?
Branka na dva jedna! Od Křížáka! Oni předtím vyrovnali a ten gól na dva jedna byl určitě klíčový.

Vaše řada s Pláškem a Berounem nastupovala proti Paterovi a Procházkovi...
Měli jsme za úkol na ně chodit, v podstatě, vyjma jednoho momentu, kdy Chváty škobrtl a pustil Prochyho do nájezdu, tak jsme s nimi bruslili a nepustili je do žádných šancí.

Proč s vámi byl zrovna Beroun?
Berka dobře bruslí, dokáže to ubruslit, ubruslil to. Měl za úkol všímat si Patery a my jsme si už pokrývali další hráče. On měl speciálně za úkol Pateru otravovat, být pořád u něho, aby neměl čas to sklepávat na najíždějící útočníky.

V den zápasu jste přišli o kapitána Radima Bičánka...
Odehrálo se to všechno rychle. Ráno jel za doktorem, že mu to opíchne a ten zjistil, že má prasklý kotník a hned ho operoval. Najednou se musely poskládat obranné dvojice, nebyl čas nad tím přemýšlet. Dostali příležitost kluci, kteří by se na led tolik nedostali, zahráli výborně, povedlo se jim to. Všechny čtyři pětky hrály dobře. Chtěli jsme hrát i za Radima.

Jak padla volba na kapitána Dopitu?
Dopi už byl kapitánem na Slávce, když byl Biči nemocný, takže jednoznačně nebylo pochyb o tom, kdo bude kapitán.

Poslední vteřiny přinesly velké drama, vy jste byl vyloučen při kladenském power play...
Hrozný, hrozný, bylo to hrozný! Ani jsme nedosedl, zůstal jsem stát přilepený na plexiskle a promítalo se mi hlavou, jak jsem se mohl takhle zventit, kde se to ve mně vzalo, každej mladej by za to dostal nadáno a já, starý kus, jsem si na to naběhl. Jdu tam jako starej, ubránit power play. V normálním utkání bych to ustál. Jak ucítil moji hokejku, tak si hned lehl. Byl to hloupý faul, nebylo mi nejveseleji. Vyloženě jsem tomu pomohl, zítra to budu řešit jinak.

Z trestné jste viděl zákrok Ševce na Dopitu...
Já jsem to viděl jednoznačně. Dopi supr puk vybojoval, ale pak mu Ševc visel na krku hrozně dlouhou dobu, možná to byla vteřina dvě, ale vypadalo to, že to je hrozně dlouho. Podle mě to byl jasný faul a on to taky uznal. Rozčiloval se, že rozhodčí nepískl dva fauly předtím, asi to nezvládl psychicky. Ale to jsou nervičky, brečení a to je jenom v pořádku, ať se nervujou.

Druhý zápas?
Chtěli jsme odjet s jednou výhrou, to se nám povedlo. Všechno hraje do karet nám, doufejme, že se s tím popereme, a proč neodjet se dvěma vitězstvíma? Můžeme do dalšího zápasu nastupovat klidněji, ale ne zase úplně, že bysme se na to nesoustředili. Dneska jsme Kladno ubruslili a v přesilovkách, který mají hodně silný, jsme jim nic nedovolili. Ale zítra uvidíme...

A co spaní s Dopim?
Naštěstí, co teď s Dopim spíme, máme konečně postele 20 cm od sebe, takže je to úplně v pohodě. Nekope do mě, protože na mě nedosáhne.

NEWSLETTER