Útok na libereckou tvrz

Naši soupeři
ČT 25. 1. 2007
Z n o j m o - Znojemští orli se v pátek vydají na horký led Liberce. Bílí Tygři se vyhřívají na samém vrcholu tabulky s pětibodovým náskokem. Liberec spoléhá především na precizní hru v domácím prostředí, ale několikrát ukázal, že dokáže vybojovat body i mimo svoji Tipsport arénu. Jelikož Orli potřebují v závěru každý bodík, můžeme očekávat bojovné utkání. Zajímavé by mohlo být toto střetnutí pro Radka Hamana, který čeká na jubilejní 200. extraligový bod. Zápas bude rozehrán v 18:30.

Orli dokázali s těžkým soupeřem letos uhrát dva body, když vyhráli v Hostan aréně po urputném boji 2:1 v prodloužení. Vítěznou branku vstřelil až 30 sekund před koncem nastavení Svoboda. Liberec odpověděl v domácím prostředí, když přehrál Znojmo poměrem 4:1 a v následném utkání na jihu Moravy otočil stav zápasu z 0:2 na 3:2 a získal všechny tři body.

Liberečtí svádí dlouhou dobu boj o 1. příčku s hokejisty Českých Budějovic. Osm kol před koncem základní části získali na svého soka pětibodový náskok. Tygři jsou známí hlavně výtečnými výsledky na domácím ledě, kde letos prohráli pouhá dvě utkání. V posledním střetnutí zvítězili 3:0 nad posledním Vsetínem. Respekt vzbuzuje jejich minulé vystoupení na vlastním ledě, když převálcovali 10:1 Litvínov.

Trenér Josef Paleček disponuje velmi vyrovnaným kádrem, který je přesným příkladem toho, že hokej je hra kolektivní. Žádný z hráčů není v popředí produktivity, ale přesto to týmu výborně klape. V brance stojí Milan Hnilička, který se svou skvělou formou podílí na nejlepší obraně v soutěži.

Orli nemohou počítat se službami dvou útočníků Erata a Pláška. Místo Štacha, Švrčka a Vaškoviče, kteří nastoupí v Třebíči k důležitému utkání za znojemskou juniorku, byli do týmu povoláni Ministr a Bordowski z Olomouce. Bílí Tygři také nevytáhnou do boje v plné síle a chybět by jim měli obránci Holub se Žabkou a útočné duo Tomajko, Hruška.

Sestavy z minulého kola

HC ZNOJEMŠTÍ ORLI: Trvaj - Kříž, Jareš, Bičánek, Němeček, Kotaška, Chvátal, Mojžíš - Selingr, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, Haman, Tvrdík - Meidl, V. Říha, J. Svoboda - od 31. navíc Vaškovič, D. Nedorost

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC: Hnilička - Jiruš, Moravec, Krstev, Čutta, Zíb, Kočí, Rýgl - Čermák, Podkonický, Pletka - Vaic, Šachl, Novák - Hruška, Pabiška, Procházka - Víšek, Dušek

Ostatní zápasy 45. kola
HC Hamé Zlín - HC Rabat Kladno
HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha
HC MOUNTFIELD - Vsetínská hokejová
HC Lasselsberger Plzeň - HC Chemopetrol
HC Sparta Praha HC - Moeller Pardubice
HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel

NEWSLETTER