Vyrovnaná bilance s Plzní

Naši soupeři
SO 2. 12. 2006
Z n o j m o - V neděli zavítá na znojemský led tým Lasselsbergeru Plzeň, který se aktuálně nachází na třináctém místě tabulky, pět bodů za Znojmem. V obou letošních vzájemných duelech zatím výhoda domácího hřiště vedla k vítězství. Plzeň podává velmi nevyrovnané výkony. Vyhrála utkání v Budějovicích, v zápětí odevzdala doma body Vítkovicím. Trenér Jiří Kučera po zápase nevěřícně kroutil hlavou: „Nechápu, co se stalo. Hrajeme úplně něco jiného, než nacvičujeme v trénincích."
Proč přijít na hokej?

Znojmo je doma nesrovnatelně lepší než venku, potvrdí roli favorita?
Zanechá na Orlech nějaké stopy vysoká porážka v Třinci?
V dresu Plzně hrají tři bývalí Orli – Benák, Ludvík a teď čerstvě Čakajík

Změny měly přivolat oživení

Utkání s Libercem ve 26. kole, bylo již třetí utkání, kdy se ani jednomu z plzeňských útočníků nepodařilo vstřelit branku. Tento problém měl vyřešit příchod Petra Vampoly z Liberce. Na severu Čech prožil vloni fantastickou sezónu, ale letos se tam trápil. Do Plzně přišel, aby zvýšil produktivitu útočníků. Obránci Pavlu Trnkovi bylo odebráno kapitánské "C", aby se novým vůdcem stal hecíř Radek Matějovský.

Velké problémy s obranou

Plzeňská ofenzíva je v troskách, má sedm zraněných obránců. "Něco takového se hned tak nevidí. Do sezóny jsme šli s jedenácti obránci, abychom byli připraveni na všechny situace, a nakonec nemáme s kým hrát," pokrčil rameny prezident klubu Tomáš Král. Plzeň byla tedy nucena přistoupit k další změně v kádru. Loňského kanonýra, který letos zůstal daleko za svými výkony z předešlé sezóny Aleše Padělka, vyměnila Plzeň do Znojma za obránce Martina Čakajíka.

Zvrátí Orli lehce nepříznivý poměr zápasů

Znojmo má s Plzní velmi vyrovnanou bilanci vzájemných zápasů. Z dosud odehraných osmadvaceti utkání dvanáctkrát zvítězili Orli a třináctkrát soupeř. I skóre je vzácně vyrovnané 75:76 ve prospěch Plzně.

Sestava Plzně v minulém zápase: Málek (Jež) - Derner, Čakajík, Benák, Mazanec, Pulpán, Malinský, Nedoma, Boháč - Fabuš, Kubalík, Matějovský - Vampola, Kracík, Ludvík - Důras, Šindel, Adamský - Zelenka, Král, Šaffer

NEWSLETTER