Plášek vzhlíží k reprezentační pauze

Aktuální zprávy
SO 4. 11. 2006
Č e s k é B u d ě j o v i c e - Budějovická pozápasová pohoda ostře kontrastovala s ponurou náladou na znojemské straně. Hosté nepřijeli prohrát, což dokazoval nejen pozápasový smutek, ale i samotné dění na ledě. V povětšinou vyrovnaném duelu se tlačili dopředu a nečekali na to, co předvede soupeř. Ale při podzimních toulkách vinicemi našli láhev, z níž vyskočila paní Bída, a ta se jich ne a ne pustit. "K tomu snad nejde co říct. My už devět zápasů po sobě prohráváme, a to se hraje špatně," prokládal při odchodu z kabin trpký úsměv slovy zmaru znojemský forvard <b>Karel Plášek</b>.
"Potřebujeme dát ten první gól, shodit ze sebe tu křečovitost. Kluci dřou, všichni se snažíme, ale prostě to nelepí. Jsme rádi, že je tu reprezentační přestávka, v ní se snad dáme dohromady," prohodí rameny a hned nealibisticky přidává recept na zlepšení stavu: "Potrénujeme a začne to tam znovu padat. Hokej jsme přece nezapomněli hrát. To, co jsme předváděli první čtvrtinu, bylo super. Teď to musíme vrátit - jednoduchostí a poctivou prací."

foto/
≡ Karel Plášek při rozhovoru
Poctivost Pláškovi nechyběla ani na ledě Budvar Arény. Hbitá čtyřicítka kouzlila s pukem na holi v útočném pásmu, například důrazem za Cháberovou brankou si vynutila vyloučení Brabence, či dokonce trefila v závěrečné třetině horní tyčku. Po buly v útočném pásmu se rozevřela v budějovické obraně hotová dálnice. Karel Plášek si najel před branku, neukvapil se a položil si Cháberu, jenže při pokusu o jeho přehození mířil o pár centimetrů výš, než by si on i spoluhráči na střídačce přáli.

Rozhodující moment zápasu ale nevidí ani v této šanci, kdy mohl snížit na 2:3, ani v Posmykově rychlé odpovědi na Pucherovo snížení. "Mně přijde, že nás zlomí hned první gól soupeře. Všichni máme hlavy dolů, že zase prohráváme a už je to dokola, promítá se nám to v hlavách, je to furt to samé," lamentuje Karel Plášek. "Kdyby nám tam spadl ten gól na 3:2, tak bychom s tím ještě něco mohli udělat. Máme spoustu střel, nějaké přesilovky, ale bohužel nic tam jednoduše nepadne," uzavírá sympatický útočník Orlů.

NEWSLETTER