Trvaj: Teď nám tam nespadne vůbec nic

Aktuální zprávy
NE 29. 10. 2006
Z n o j m o - Na Orlech leží těžká deka. Na urputně bránící Vsetín nedokázali najít účinnou zbraň a stereotypně bušili do zavřených vrat. Jejich hra postrádala jakýkoliv nápad a o momentu překvapení nemohlo být ani řeči. K dívání tak byla pouze hokejová nuda, a proto také všechny body skončily místo ve znojemské kabině v autobuse jedoucím na východ. Přísné extraligové měřítko by po zápase snesl pouze gólman <b>Jiří Trvaj</b>. Pochytal, co mohl a pustil za svá záda jedinou ránu osamocen před třemi dotírajícími Valachy.
Recept na současnou situaci hledá znojemský brankář ve zlepšení produktivity, nebo i v náklonnosti paní Štěstěny. „Potřebujeme, aby nám tam něco spadlo, třeba nějaký odražený, vyražený puk. Ale teď nám tam nespadne vůbec nic. Dát třeba prvního góla, abychom se dostali do zápasu a začali si věřit, že to jde. Tím by to z nás všechno spadlo,“ přemítá Trvaj.

Příčiny porážky od posledního mužstva hledá i Jaroslav Svoboda. „Vsetín velice dobře bránil. My jsme se snažili to tahat samostatně až od naší brány a dělali jsme tu samou chybu pořád dokola. Vsetín byl zalezlý na modré čáře a my jsme pořád jezdili do pěti jako blázni, místo toho, abychom to jednoduše nahazovali a dojížděli. Z obranného hlediska to sehráli dobře. A my jsme jim na to skočili,“ přiznává urostlý útočník.

Trenéři se snaží vyvést mužstvo s krize i tím, že totálně překopali sestavu. Z původního složení pětek nezůstal kámen na kameni. Svoboda to vysvětluje: „Tím, že se nám nedaří, tak trenér pořád míchá sestavou a bude s ní míchat dál, dokud se nechytneme.“ Z jeho slov současně čiší odhodlání se nevzdávat a poprat se o místa, která Orlům náleží: „ Musíme makat a hlavně musíme začít dávat góly. Před příštím zápasem s Budějovicemi se musíme dát dohromady, pak bude pauza, budeme mít čas na to, abychom se vzpamatovali a začali hrát stejnou hru jako na začátku soutěže.“

Teprve teď, kdy se nedaří, vyplývá na povrch role, kterou ve znojemském týmu hraje Jiří Dopita. Jeho absence v týmu je citelná a uvědomuje si to i Svoboda: „Dopi hodně chybí, hlavně jeho zkušenosti. Ale na to se nemůžeme vymlouvat, musíme hrát i bez něj.“

NEWSLETTER