Znojmo musí na Medvědy nabít ostré náboje

Naši soupeři
PO 23. 10. 2006
Z n o j m o - Ještě tři utkání čekají na Orly do extraligové pauzy. Při letošní vyrovnanosti soutěže je pro ně nutné uhrát co nejvíce bodů, aby mohli v klidu strávit téměř dvoutýdenní zápasové volno. Nečeká je procházka růžovým sadem a hned první soupeř, mužstvo zlínského Hamé, není z těch, který by Orlům cestu nijak usnadnil. Střetnutí začíná v 17:30 hod. v Hostan aréně.
Proč přijít na hokej?

Předešlý vzájemný zápas vyhrál na svém ledě tým Zlína. Orli si budou chtít tři body také nechat doma.
Orlům se proti Zlínu gólově příliš nedaří. Více jak dvě branky mu vstřelili naposledy 14.2.2004. Zatnou tentokrát více drápů do medvědí kůže?
Vzájemná střetnutí Znojma a Zlína přináší atraktivní hokej.

Předchozí utkání se Zlínem prohrálo Znojmo jen těsně 1:2. Soupeř se na svém ledě prosadil díky většímu důrazu před brankou, zato Orlům příliš nevycházely přesilovky. „Nebylo to tím, že bychom je hráli špatně, ale domácí perfektně bránili,“ vyjádřil se trenér Miloslav Hořava a i přes prohru své svěřence pochválil: „S hrou i přístupem našich hráčů jsem spokojený, musím mužstvo pochválit.“ Domácí gólman Murín přišel 36 vteřin před koncem o čisté konto. „Byl to zbytečný gól, dost mě to rozladilo," čertil se brankář. Trenér Stuchlík i přes výhru příliš potěšen nebyl. "Závěr jsme takticky nezvládli. Soupeři jsme nabídli, aby nám zápas zkomplikoval."

foto/

Zlín je čtvrtým nejlépe střílejícím celkem extraligy, ale mnoho branek i dostává. V posledních třech kolech se mu nevedlo, získal jen jeden bod. Proti Litvínovu předváděl matný výkon a soupeř dokázal využívat šance. „Klíčovým okamžikem byla dlouhá přesilovka v závěru druhé části, nesehráli jsme ji špatně, ale gól jsme nedali. Naopak vstup do závěrečné třetiny byl katastrofální, stalo se nám to už po několikáté. Litvínov nás jednoznačně předčil v zakončení,“ konstatoval asistent trenéra Jaroslav Stuchlík.

Následující dvě utkání proti Slavii a Pardubicím měla podobný obraz. Zlín se se soupeřem přetahoval o vedení a bylo k vidění hodně branek na obou stranách. Se Slavií dospělo utkání do prodloužení, ve kterém byli úspěšnější Pražané. Celkem padlo 11 gólů: „Pro fanoušky je to zajímavé, ale horší je to pro trenéry. Takový počet inkasovaných gólů je k zamyšlení, i když naši gólmani podali dobrý výkon a nevím, který z gólů by mohli chytit," vyjádřil se Stuchlík. Proti Pardubicím ztratil jednobrankové vedení v poslední třetině. Stuchlík se domnívá, že za to mohly hlavy hráčů: „V posledním dějství již byl aktivnější soupeř. Netuším proč, spíše to byla otázka psychiky. Zřejmě jsme se báli o výsledek. Místo abychom hráli aktivně a pokusili se vedení navýšit, kluci čekali, jestli náskok ubrání. Pasivita nás stála body."

Na marodce Zlína jsou dlouhodobě zranění útočníci Okál a Vosátko. Tříštívá zlomenina dvou prstů vyřadila pravděpodobně do poloviny listopadu zlínskou brankářskou jedničku Murína. Nahradil jej mladý Jakub Čech a jako dvojku angažovalo vedení Hamé Marka Novotného z Havířova.

Sestavu již opustilo i duo Sekeráš a Tomík, jenž se odebrali za prací do švédského Malmö. A za Sekeráše už Zlín získal náhradu. Z Pardubic přichází zkušený obránce Andrej Novotný. "Podepsal tříletou smlouvu," sdělil mluvčí klubu Vícha. "Očekáváme od něj zkvalitnění obranné činnosti a také bodový příspěvek." Pravděpodobně pouze do reprezentační pauzy mohou zlínští počítat se službami Jiřího Marušáka, o něhož mají zájem ruské kluby. Nyní ale hráče vyřadil ze hry naražený stehenní sval.

Sestava Zlína z posledního utkání: M. Novotný - Hamrlík, A. Novotný, Nosek, Zubíček, Marušák, L. Galvas, Horáček, Lučka - Kubiš, Leška, Rachůnek - Melenovský, Kašpařík, Záhorovský - Kristek, M. Čech, Mokrejš - Kovář, Balán, R. Pšurný.

Trenéři: Ernest Bokroš, Jaroslav Stuchlík.

NEWSLETTER