Na pevnou ocel ostrými drápy!

Naši soupeři
ČT 19. 10. 2006
Z n o j m o - Sérii tří proher má na svém kontě znojemský tým, stejně jsou na tom i třinečtí Oceláři, které Orli přivítají v pátek na svém ledě. Soupeře od sebe dělí v tabulce tři body, Třinec je na osmém místě a Znojmo po debaklu na Kladně spadlo z první příčky až na pátou. Orli si budou muset dát velký pozor na ofenzívu Ocelářů, kteří jsou druhým nejproduktivnějším mužstvem O<sub>2</sub> extraligy. Utkání začíná v 17:30 v Hostan aréně.
Proč přijít na hokej?

Jen jeden tým si bude moci škrtnout sérii proher. Budou to domácí?
Orli se budou snažit odčinit před svými diváky vysokou prohru z minulého kola.
I přes sedmigólový příděl na Kladně mají Orli na svém kontě nejméně obdržených branek z celé extraligy. Udrží si toto prvenství?

První vzájemný zápas byl úspěšnou výpravou Orlů na sever Moravy. Třineckým se od prvních střetnutí nepodařilo zlepšit koncovku a toho si byl vědom i trenér Jiří Juřík. „Rozhodl začátek a pak naše nevyužitá přesilovka pěti proti třem. Snahu hráčům ale upřít nemohu, ale když nedáme branky ani z těch nejvyloženějších šancí, vyhrát nemůžeme. Dát jen jeden gól i ve druhém domácím zápase, to je málo. “ Na druhé straně naopak panovala spokojenost ve všech směrech. „Měli jsme velice dobrý start, to pokaždé pomůže. Od toho se odvíjel celý zápas,“ prohlásil kouč Znojma Jan Votruba. „V obraně jsme podali velmi dobrý výkon a když jsme měli nějaký problém, podržel nás brankář Trvaj.“

Zápasem s Pardubicemi započala šestizápasová sérii bez prohry. Třinec v nich dokázal vsítit celkem 31 branek, což je průměr více než pěti úspěšných zásahů na jedno utkání. Podle trenéra Juříka se ale hra oproti začátku nezměnila. „Měli jsme jen smůlu, neproměňovali jsme šance. Nyní hrajeme disciplinovaněji, hráči si zvykají na přísnější pískání rozhodčích a dáváme góly.“ Sedmi brankami dokázali Oceláři rozstřílet jak Pardubice, tak i Kladno. Přesto se trenérovi nelíbila práce obrany, když mužstvo i příliš inkasovalo. „Divákům se hokej se spoustu branek asi líbí, ale pro trenéry je to hodně adrenalinový sport. Na obraně musíme zapracovat.“

foto/

Ve 13. kole zavítala do Třince Sparta a díky výpadku domácích v prostřední části, vyhrála 9:2. „Nešlo nám nic, byli jsme špatní v pohybu a hráli bez zodpovědnosti. Takový výkon nejlépe hodnotí výsledek a ten je výmluvný. Sparta nás potrestala za každou chybu,“ okomentoval utkání Jiří Juřík. Útočník Martynek ho ještě doplnil: „Nemohli jsme se dostat do šance. Sparta nás ve všem předčila.“ Tým se snažil svoje vystoupení odčinit s Českými Budějovicemi, avšak nedisciplinovanost a střelecká impotence jim neumožnila zisk tří bodů.

Ani poslední odehraný zápas nebyl pro Oceláře vítězný. „V první třetině jsme měli velké problémy s přechodem středního pásma, které hosté dobře bránili. Druhá část už pak byla z naší strany herně lepší a dostali jsme se do vedení. Ale ve třetí třetině po nešťastném gólu, když jsme zbytečně přestali hrát, hosté hru opět srovnali. V následujícím pětiminutovém prodloužení už gól nepadl a při samostatných nájezdech byli úspěšnější hosté,“ zhodnotil průběh Juřík.

Třinečtí se budou muset obejít bez zraněného Jana Petereka, který v posledním zápase utrpěl pohmoždění krční páteře a má nařízen absolutní klid. Vedení po vzájemné dohodě s Tomažem Razingarem zrušilo jeho smlouvu a sedmadvacetiletý útočník, s jehož výkony nebyl klub spokojen, se tak vrátil zpět do Slovinska. U týmu skončil také gólman Biegl. Bližší informace týkající se jeho odchodu klub zatím neposkytl. jedničkou se tedy stal Lukáš Daneček, krýt záda mu bude Martin Vojtek. Do prvoligové Olomouce byl uvolněn brankář Štefan Žigárdy, který tam coby jednička působil už v loňském roce.

Naopak se v týmu rozhodl zůstat útočník Zálešák. Máme radost, že to tak dopadlo," řekl trenér Juřík. "Je to, jako bychom získali novou posilu do útoku, když teď víme, že s ním můžeme počítat na celou sezonu. Je to zkušený a platný hráč."

Sestava Třince z posledního utkání: Biegl - D. Seman, Pácal, Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk - Kudrna, Peterek (21. J. Daneček ml.), Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas - Kolusz, Skořepa, Hašek.

Trenéři: PaeDr. Jiří Juřík, Jan Daneček, Aleš Mach

NEWSLETTER