Král v ulicích, Král na ledě

Naši soupeři
ČT 14. 9. 2006
Z n o j m o - V pátek začíná Znojemské vinobraní a O<sub>2</sub> extraliga nespí ani v době slavností. Úderem půl šesté vypukne klání mezi Znojemskými orly a hokejisty HC Lasselsberger Plzeň. Obě mužstva svoje poslední utkání vyhrála, a proto budou velmi usilovat o prodloužení série výher. Podle nových pravidel může vyhrát jen jeden. Kdo oslaví sklizeň vína výhrou a odejde z Hostan arény jako král, zatím nikdo neví.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Proč přijít na zimní stadion?

Pomožte Orlům svým fanděním a nalaďtě se tak do sváteční atmosféry Znojemského vinobraní.
V týmu Plzně je zkušenost prezentována útočníkem Richardem Králem, v domácím mužstvu zase Jiřím Dopitou. Který z těchto ostřílených matadorů bude svému klubu nápomocnější?
Dokáží bývalí znojemští hráči, kteří nyní oblékají tvamomodrý dres, překonat Trvaje a připsat si další body?

Kádr západočeského klubu doznal během léta několika podstatných změn. Do branky se opět postaví zkušený Roman Málek, jež hlásí návrat z hostování v Ústí na Labem, posíleny byly jak obranné, tak i útočné pozice. „Podařilo se nám získat hráče, o které byl na trhu velký zájem. Třeba obránce Benák. Loni možná nejlepší bek ve slovenské lize. Hodně klubů ho chtělo. Stejně tak Král, Rataj a další,“ objasňuje plzeňský prezident Tomáš Král. Loňská letní příprava týmu velmi nepomohla, proto byla letos nasnadě změna. „Je pravda, že se přidal třetí trénink. Ale časově to vycházelo zhruba stejně jako loni. Tréninky se změnily, byly intenzivnější, rychlejší. A naopak jsme měli více volna, třeba všechny pondělky. Mužstvu to pomohlo a je to znát,“ popisuje nový systém brankář Málek. Plzeň sehrála celkem 10 utkání, z nichž byla úspěšnější ve čtyřech.

foto/
≡  Ludvík loni v dresu Orlů Plzeň nešetřil. Jak se předvede na opačné straně?

Začátek extraligy ovšem nebyl přesně podle představ. První dvě utkání skončily pro Západočechy prohrou a ani výkon jednotlivých hráčů nebyl pro trenéra Marka Sýkoru uspokojivý, zvláště v utkání s Budějovicemi. "Druhou část jsme odehráli špatně, to bylo naprosto tragické vystoupení. Nebýt Málka, tak jsme mohli dostat šest gólů, nejen tři. Ostatní svým přístupem připomínali turisty na výletě. V poslední třetině jsme se zlepšili, ale to už bylo rozhodnuto. Pochválit mohu pouze Romana Málka, nikoho dalšího, " zlobil se Sýkora. Jeho svěřenci si ale vzali výtku k srdci a hned v dalším kole dokázali porazit Vítkovice 4:2 a získali první letošní body.

Na plzeňské soupisce najdeme několik bývalých Orlů - Davida Ludvíka, Igora Rataje a Václava Benáka. Všichni tři již otevřeli svá střelecká konta a branka útočníka Rataje byla tou vítěznou v posledním utkání.

Sestava Plzně z posledního zápasu: Málek - Benák, Trnka ("C"), Cartelli, Vobořil, Nedoma, Mazanec, Malinský, Derner - Fabuš, Král ("A"), Ludvík - A. Padělek, Rataj, Matějovský ("A") - Důras, Šindel, Adamský - Heřman, Kepl, Šaffer

Trenéři: Marek Sýkora, Radek Kampf

V sestavě Orlů nejsou planovány oproti odehraným zápasům žádné změny. I nastřelená ruka Jaroslava Svobody je v pořádku.

NEWSLETTER