Když se k nám trochu přikloní štěstí, tak to snad vyjde, říká Jareš

Rozhovory
ST 5. 4. 2006
Čtvrtý souboj Sparty se Znojmem bavil zaplněnou T-Mobile Arenu skvělým hokejem, k němuž přispěl velkou měrou i soupeř Pražanů. Orli oproti předchozímu utkání zlepšili většinu herních činností, pouze brankové zakončení jim dělalo opět velké problémy. Znojemským tak jedna vstřelená branka k výhře nestačila ani tentokrát. "Dneska jsme určitě hráli líp než včera. Snažili jsme se dát do toho všechno a myslím, že to taky podle toho vypadalo," začíná s hodnocením smolného utkání <b>Richard Jareš</b>.

Po třetím duelu se hodně probíraly góly, které Orli inkasovali v začátcích třetin. Už v předchozích utkáních Pražané skórovali v úvodu, nyní se jim to však povedlo v každé třetině. Ve čtvrtém zápase už byli Znojemští pozornější. "Každý ví, že na začátku utkání se góly dostávat nemají. Bohužel jsme se toho nevyvarovali. Ale všichni jsme si toho byli vědomi, a tak jsme to nijak v kabině rozebírat nemuseli."

Zlepšeným výkon v obraně se promítnul i do celkového skóre zápasu, avšak produktivita měla opět k dokonalosti daleko. "Nevím, těžko říct, v čem je naše prokletí. Někdy chybí i trochu štěstí, jako třeba dnes, když chybělo do konce asi pět minut a puk už už padal za Břízu, ale nakonec v brance neskončil. Byla to velká škoda," říká smutně pětadvacetiletý obránce.

Ve čtvrtek čeká na znojemské hokejisty zápas pravdy. S čím budou muset na Pražany vyrukovat, aby uspěli? "Půjdeme do toho naplno, ale jelikož je to play-off, musíme myslet i na zadní vrátka. Kdyby nám tam spadnul hned ze začátku nějaký gól jako Spartě, určitě bychom se uklidnili a bylo by to pak lehčí. Každopádně k utkání musíme přistoupit stejně jako dnes, zabojovat, a když se k nám i trochu přikloní štěstí, tak to snad vyjde."

NEWSLETTER