Chybělo nám štěstí, říká Milan Mikulík

Aktuální zprávy
ST 5. 4. 2006
P r a h a - Autor jediné znojemské branky ve druhém pražském zápase Milan Mikulík byl po utkání hodně smutný. "Dneska to byla škoda, třikrát se nám puk zastavil na brankové čáře. Chybělo nám štěstí," řekl člen první útočné formace Orlů. Podle Mikulíka ale Orli souboj se Spartou v žádném případě nevzdávají. "Věříme si, doma zápas vyhrajeme a otočíme sérii," říká odhodlaně.
Znojmo inkasovalo počtvrté v řadě úvodní branku zápasu. "Ve Znojmě musíme dát první gól my," říká Jan Votruba. "Pokaždé to dohánět nás stojí mnoho sil," dodal.

První branku Sparty v úterním zápase vstřelil Jaroslav Hlinka v oslabení, kdy jel sám na Trvaje, a ten mu nájezd na rozdíl od prodloužení prvního zápasu ve Znojmě nechytil. "Bylo to bohužel po mojí individuální chybě, dával jsem v přesilovce puk před branku a byl z toho brejk," litoval Milan Mikulík. "Při druhé nám pak vypíchli, byla to škoda a zbytečný gól. Přitom jsme začali hodně dobře, a rychle jsme si vypracovali snad tři vyložené šance."

Že mohl být po první třetině stav 2:0 pro Znojmo, přiznal i útočník Sparty Michal Sivek. "Kdyby bylo skóre po první třetině opačně, nikdo by se nemohl divit. Znojmo hrálo skvěle, začali přesně tak, jak jsme chtěli začít my. Dobře bruslili, měli dobrý pohyb, dohrávali souboje. Bohudík se k nám přiklonilo štěstí a zápas jsme nakonec vyhráli."

Sparta se pod vlivem rychlého vedení dostala do útlumu, naopak Znojmo bylo několikrát velmi blízko vyrovnání. Milan Mikulík chválil zejména výkon brankáře Břízy. "Je to super brankář a má skvělou formu. Dnes měl ale taky hodně štěstí, několikrát mu pomohla obrana a zastavila puk v brankovišti," řekl.

Sparta by chtěla sérii rozhodnout už ve čtvrtek ve Znojmě, Michal Sivek ale ví, že to nebude nic jednoduchého. "Znojmo teď hraje skvěle, budou do toho muset dát všechno a série je stále otevřená. Máme tři pokusy, ale bylo by dobré, kdybychom rozhodli co nejdříve," přeje si útočník Sparty.

Odhodlání nechybí ani Znojmu. Milan Mikulík věří, že ve čtvrtek Orli na svém ledě zvítězí a vrátí se do Prahy. "Doma vyhrajeme, na Spartu jsme si věřili a stále věříme. V sezóně jsme byli nad ní, takže víme, že se dá porazit, a to i třikrát po sobě," dodal Milan Mikulík bojovně.

NEWSLETTER