Karel Plášek: Nechali jsme Trvku trochu vykrvácet

Aktuální zprávy
NE 19. 3. 2006
Z n o j m o - Přestože Orli poprvé v sérii dokázali Vítkovice přehrát a po výhře 3:1 srovnali stav čtvrtfinále, nedal soupeř svou kůži lacino. Za stavu 3:0 Orli polevili a Vítkovicím se podařilo snížit, brankář Trvaj naštestí další drama nepřipustil. "Nechali jsme tam Trvku trochu vykrvácet," přiznal autor třetí branky <b>Karel Plášek</b>, který patřil k ústředním postavám strhujícího zápasu. "V podvědomí jsme se začali trochu šetřit, ne že bychom chtěli, ale bylo to 3:0 a chtěli jsme to dohrát v klidu, dostali jsme zbytečný gól a bylo z toho ještě drama," dodal.
Podle Karla Pláška Orlům velmi pomohlo, že vstřelili úvodní branku. "Ne že bychom našli na Vítkovice nějaký recept, ale poprvé jsme nemuseli dotahovat. Vždycky jsme dostali první gól a museli jsme dotahovat a to se hraje špatně. Dneska jsme dali první gól my a to nám hodně pomohlo, dostali jsme se do pohody," řekl.

Znojemští trenéři poprvé v play-off provedli výraznější zásah do sestavy. Pláška v prvním útoku nahradil Milan Mikulík a rychlý forvard Plášek se postavil na levé křídlo třetího útoku namísto Berouna. Změna přišla oběma k duhu, Mikulík připravil Pucherovi první branku, Karel Plášek sám vstřelil třetí gól. "V play-off se nám v prvním útoku zatím moc nedařilo, dali jsme jen jeden gól a trochu jsme se trápili, tak nějaká změna musela přijít. Dali jsme gól, takže to asi bylo dobrý."


Byl to opravdu neskutečný výkon, před hráči obou týmů musím smeknout.
— Miloslav Hořava
Brankář Marek Pinc si ve čtvrtém zápase série vybral slabší chvilku. Nejprve doslova nahrál na gól Štefankovi, příliš jistě se nezachoval ani při Pláškově nájezdu. Sám se po zápase přiznal, že domácímu útočníkovi pomohl hrbolatý led Hostan Arény, díky kterému se puk zpomalil a vítkovický brankář jej nedokázal odehrát. Karel Plášek s ním v podstatě souhlasí. "Viděl jsem, že Mojža má puk, bral to "na vidle", nebyla to ani přihrávka, spíš takový lob. Spadlo to do středního pásma, ani já jsem ten puk nezachytil. Pinc proti němu vyjel, v polovině se však začal vracet, protože by to nestihl, takže mi tu situaci trochu ulehčil. Vlastně jsem dělal blafák mezi kruhama. Pak jsem měl už prázdnou bránu, to bylo lehký trefit."

Trenér Znojma Miloslav Hořava soudí, že se chyba na brankáři Pincovi v dalším průběhu série neprojeví. "Na brankářích opravdu hodně záleží, jsou pod obrovským tlakem a chyby se stávají. Marek Pinc tu chybu už udělal ve včerejším zápase, my jsme ji nepotrestali, dneska se nám ji povedlo už potrestat. Na něm se to ale už neprojeví, ti hráči jsou zkušení a ví, že chyba se může stát, ale přejdou to a půjdou zase dál," řekl Hořava.

Znojemský kouč byl ale přes chybu Marka Pince ze zápasu nadšený. "Musím smeknout klobouk před hráči obou mužstev, co předvedli za výkon ve čtvrtém zápase krátce po sobě. Byl to opravdu neskutečný výkon a já jsem z toho hokeje byl nadšený."

Posun Pláška do třetí řady Miloslav Hořava pro průběh zápasu nepřeceňuje. "Zkusili jsme to, museli jsme s tím něco udělat. Tyhle tři zápasy jsme byli pod tlakem, Vítkovice byly lepší, byly hokejovější, tak jsme to zkusili a vyšlo to," uvedl znojemský kouč. "Samozřejmě to kluci odehráli výborně, ale ono by to utkání dopadlo dobře, možná i kdybychom to neudělali, takže to není bůhvíjaký trenérský tah," dodal na závěr.

NEWSLETTER