Z orlí perspektivy: 49. kolo ZNO – KLA

NE 26. 2. 2006
Z n o j m o - Pouhé dva dny po skončení dvacátých Zimních olympijských her v Turíně, na nichž čeští hokejisté vybojovali bronzové medaile, se znovu otevřou brány extraligových stadiónů. Zbývá dohrát čtyři utkání základní části, které rozhodnou o konečné podobě tabulky a také o složení čtvrtfinálových dvojic pro play-off. Znojemští orli v úterý od 17.30 hod. přivítají na domácím ledě předposlední Rabat Kladno a budou se chtít nejen přiblížit čtvrtým Vítkovicím, ale hlavně odskočit týmům na šestém až osmém místě, kde jsou bodové rozdíly minimální.

HC Rabat Kladno

Kladenským už v letošní sezóně o nic nejde. Ke konci ledna přišli o naději postoupit mezi elitní osmičku, a tak ze svého kádru z ekonomických důvodů propustili devět hráčů, o které měly zájem především skandinávské kluby. Jsou mezi nimi mj. Patera, Kalla, Gardoň, L. Procházka, Ševc a další. (Někteří z těchto hráčů jsou stále nejlepší ve statistikách týmu, proto jsou v níže uvedené tabulce v závorkách.) Trenéři lepí sestavu z juniorů a hokejistů z 1. ligy, kteří tak mají šanci předvést své schopnosti. Jejich cílem je dohrát základní část se ctí a znepříjemnit soupeřům jejich snahu. V olympijské přestávce mužstvo skvěle sehrálo přátelský zápas s ruským CSKA Moskva, když zvítězilo 5:3.

Změny v kádru:

Přišli:
Aleš Pavlas (Ústí nad Labem – stř. starty), Lukáš Filip (Beroun – stř. starty)
David Pazourek, Jiří Kuchler, Tomáš Klimt (všichni Ústí nad Labem – stř. starty), Ladislav Vlček, Radek Křesťan (oba Beroun – stř. starty)

Odešli:
Martin Ševc (Färjestad, SWE – host.), Libor Procházka (Skelleftea, SWE – host.), Jaroslav Špelda (Košice, SVK – host.), David Hájek (Ústí nad Labem – host.)
Radim Kucharczyk (Bratislava, SVK – host.), Pavel Patera (Färjestad, SWE – host.), Jaroslav Kalla (Leksand, SWE – host.), Ivan Huml (Turku, FIN), Vítězslav Bílek (Oulu, FIN – host.), Radek Gardoň (Zlín – host.)

Zranění, nemoci: -

Předpokládaná sestava: Orct (Lev) - V. Čech, Trončinský, Zeman, D. Růžička, Evan, P. Hořava, Filip, Vedral – Michael Frolík, Zajíc, Martin Procházka - Horna, Kazatel, Tlustý - Martin Frolík, Diviš, Besser – Hluchý, Křesťan, Vlček

Trenéři: Zdeněk Müller, Petr Tatíček

HC Znojemští orli

Orlům jde naopak o hodně. Ve hře je ještě 12 bodů a Znojmo má z pěti adeptů na příčky ve druhé polovině postupové osmy zatím nejlepší výchozí pozici a papírově také nejlehčí rozlosování. To je však velmi ošidné a nedá se spoléhat na to, že celky, které už nemají o co hrát, nebudou bojovat. Svěřenci trenéra Hořavy během pauzy rozhodně nezaháleli, kromě tréninků stihli odehrát i čtyři přípravná utkání. K nim nastoupilo i několik hráčů z nižších soutěží i ze znojemské juniorky. Duely s Pardubicemi a Chimikem Orli prohráli (2:5 a 2:4), potom ale porazili účastníky slovenské extraligy, Trenčín (2:0) a Nitru (3:2). Mrzuté je, že vedení bude muset sehnat náhradního gólmana, který by kryl záda Trvajovi, protože Hårstad-Evjen při jednom z tréninků utrpěl zranění ruky.

Změny v kádru:

Přišli:
Jan Švrček (Prostějov / Přerov – host.), Angel Nikolov (Liberec / Sparta Praha – host.)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Vladimír Říha (Jihlava – stř. starty), Juraj Štefanka (Vítkovice – host.)

Odešli:
Ville Varakas (IFK Helsinki, FIN), Jiří Heš (Trenčín, SVK)
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK / Oslo, NOR), Ondřej Tatarčík (Třebíč – host.), Andrej Petrakov (Kurgan, RUS), Lubomír Vaškovič (Jihlava – host.), Marek Uram (Vítkovice – host.)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Müller) - Bičánek, Němeček, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Nikolov, Šmach - Plášek, Pucher, Štefanka - Erat, Dopita, Kraus - Ondřej, Haman, Ludvík - Beroun, Říha

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba

ZNOJMO KLADNO
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body