Němeček si váží zisku bodů

Aktuální zprávy
NE 11. 12. 2005
Z n o j m o - První krok k vítězství Znojemských orlů nad Třincem udělal obránce <b>Roman Němeček</b>, když přesně tečoval Bičánkovu ránu od modré. Mohl se radovat ještě jednou, ale puk, který po jeho ráně skončil v třinecké síti, rozhodčí neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. "Mohl jsem dát dva góly, to se mi ještě v zápase nestalo," krčí rameny Němeček.
Situace v sedmnácté minutě první třetiny byla dost nepřehledná. Skrumáž před brankou, několik orlích střel a dorážek, pak se puk odrazil směrem k modré čáře, kam se řítil rozjetý Němeček. Ten se napřáhl a puk prosvištěl až do sítě. Jenže těsně před tím atakoval Ondřej na hraně brankoviště Biegla tak nešťastně, že třinecký brankář spadl. Rozhodčí Bolina bez váhání upažil a takto dosaženou branku neuznal. Němeček má na tuto spornou situaci, která vyvolala bouři emocí v ochozech Hostan arény, jiný názor: "Branku nám rozhodčí neuznal pro údajné postavení hráče v brankovišti, nebo že tam někdo brankáře podrazil. Myslím si, že to byl regulérní gól, protože byl gólman z brankoviště venku, a tam je to normální hráč."

Znojmo vstřelilo obě branky v přesilové hře. V herní situaci, ve které zatím nenahání soupeřům hrůzu. S povděkem to po zápase kvitoval i trenér Votruba. To ještě Orli pohrdli několika slibnými příležitostmi k uklidnění průběhu duelu. Němeček na to taky upozorňoval: "My jsme dnes zase šance neproměňovali, měli jsme tam dobrý nájezdy, dorážky, ale naštěstí jsme to při přesilovce zvrátili v náš prospěch."

Veledůležité body zůstaly ve Znojmě a toho si Němeček cení: "Vydřeli jsme body, snad nás to nakopne a trochu se odpoutáme od mančaftů, které jsou za náma. Musíme nahnat co nejvíc bodů teď, protože před koncem základní části by se to těžko dohánělo." Zisk tří bodů znamenal splnění cíle, který si stanovili do posledního utkání před reprezentační pauzou: "Šli jsme do zápasu s tím, že musíme vyhrát, protože jsme z posledních deseti zápasů jen dvakrát vyhráli a jednou remizovali. Boj s mančaftama okolo nás bude asi až do konce, protože tabulka je hrozně vyrovnaná. Ale dá se vyhrát i prohrát s každým."

NEWSLETTER