Bičánek uvedl Švrčka mezi extraligové střelce

Aktuální zprávy
ÚT 6. 12. 2005
Z n o j m o - Vyplácí se poslouchat starší a zkušenější. Touto zásadou se řídil v zápase s Bílými Tygry mladý obránce <b>Jan Švrček</b>. Při své premiéře na znojemském ledě se dostal do hry v přesilovce vedle zkušeného Radima Bičánka a hned po pěti vteřinách mu vylétly ruce nad hlavu na oslavu svého prvního extraligového gólu. Člen širšího juniorského reprezentačního výběru obléká pravidelně dres prostějovských Jestřábů, za Znojmo odehrál zatím jen pár minut.
Má za sebou zkušenosti z juniorské zámořské ligy, kam odešel po dvou a půl letech působení v dorostu Třince. Trenér Znojemských orlů Miloslav Hořava se o něm po zápase pochvalně vyjádřil: "Je to nadějný kluk, který má ještě spoustu času před sebou. Dnes se jevil velmi dobře. To, co jsme po něm chtěli, splnil a ještě navíc přidal parádní přesilovkovou střelu."

Švrček po utkání s patrnými rozpaky vyprávěl, jak se mu podařilo dát premiérovou branku v nejvyšší soutěži: „Radim mi řekl, ať si stoupnu tady doprava na čáru, dokonce mi ukázal kam. Po buly mi to tam opravdu přihrál, já jsem zavřel oči a plácl do toho a prošlo to tam. Bylo to štěstí, nic jiného.“ Samozřejmě sklidil ovace celého zimáku a znojemský kotel dlouho vyvolával jeho jméno. Až na radu svého spoluhráče Bičánka pozvedl hokejku a fanoušky pozdravil. „To víte, jsem mladý nezkušený, potřebuju poradit,“ přiznává s plachým úsměvem. Své případné další starty ve znojemském dresu vidí nadějně: „Doufám, že si tady zase zahraju. Budu makat, budu se snažit, abych se chytil.“ Jednoduše zhodnotil průběh a výsledek zápasu s Bílými Tygry: „Měli jsme smůlu a Liberec byl daleko víc důraznější v koncovce, a proto vyhrál.“

V reprezentaci dvacítek ho povede současný znojemský asistent Jan Votruba, ale jakoukoliv protekci odmítá: „Výhoda to není, protože pan Votruba měří všem stejným metrem.“ Procpat se do nabitého výběru na mistrovství světa nebude lehké, má velikou konkurenci. „Bude těžké, protože je zatím nominovaných deset beků a navíc v Kanadě hraje hodně moc dobrých obránců. Bude záležet na aktuální formě každého,“ suše konstatuje Švrček.

NEWSLETTER