Orli opět stříleli slepými

Aktuální zprávy
PÁ 2. 12. 2005
Z n o j m o - Znojemští orli se i nadále potýkají se žalostnou koncovkou. Jejich mizérii v proměňování vypracovaných příležitostí jim v zápase se Slavií ještě komplikoval bezchybný výkon brankáře Fraňka. V utkání, které bylo pohledné, rychlé, tvrdé a bez zbytečného "betonování", dominovali brankáři. Jediná střela, která Jiřímu Trvajovi proklouzla za záda, rozhodla o tom, že i napodruhé si Slavia odváží ze Znojma plný bodový zisk, byla z kategorie šťastných. Potvrzuje to svým názorem i obránce <b>Richard Jareš</b>: "Hodně zápasů v hokeji rozhoduje štěstí."
Nikdo nemohl upřít Orlům snahu, nasazení a vůli po vítězství. Bojovali, přesto padli. Chyběla jedna přesná střela a vývoj duelu se mohl ubírat jiným směrem. K vidění byl velmi dobrý hokej, který nepostrádal nic, krom gólů. Jareš téměř rezignovaně komentuje náladu v týmu: "Prohráváme zápasy a jsme z toho rozmrzelí. Máme spoustu šancí, které nedáme, pak nad tím přemýšlíme." Z posledních šesti utkání vyhráli Orli jediný, doma s Českými Budějovicemi. Tehdy se jim podařilo vstřelit zatím nejvíc gólů v tomto ročníku. Brankostroj nastartovala náhodná dorážka, mančaft se zvedl a přidal ještě další branky. Jareš doufá, že taková situace může tým nakopnout k lepším výkonům: "Věřím, že nám tam spadne nějaká šmudla a ono se to otočí. Třeba jak to bylo v posledním domácím zápase proti Budějovicím. Musíme být trpěliví a čekat…"

Nad produktivitou svého týmu krčí rameny i asistent trenéra Jan Votruba: „Už od přípravy dáváme málo branek. V tréninku se samozřejmě snažíme na tom pracovat, ale nějak se nám to nedaří. Hráče už tím ani nestresujeme, nevyčítáme jim nic, nemluvíme o tom. Snad se to obrátí.“ Trenéři míchají sestavou, nasazují do zápasů i hráče, jejichž služby by za normální situace asi nevyužívali, neváhají posadit na střídačku i ikony znojemského týmu, vše marno. Naposledy to „odnesl“ historicky nejlepší střelec Orlů Marek Uram. K jeho obsenci na ledě v druhé polovině zápasu se vyjádřil Votruba lakonicky: „Urama jsme nestřídali kvůli nějakému zranění, nejsme spokojeni s jeho výkonností.“ Nezbývá, než doufat, že se opět zaostří muška znojemských střelců a všichni fanoušci Orlů budou mít daleko více možností si z plných plic zakřičet „góóól“.

NEWSLETTER