Z orlí perspektivy: 25. kolo PLZ – ZNO

Naši soupeři
SO 19. 11. 2005
Z n o j m o - Znojemští orli po reprezentační přestávce nenavázali na dvě vítězství před čtrnácti dny a v pátek prohráli v Pardubicích 1:2. V neděli je čeká další souboj na hřišti soupeře. Od 17.30 hod. změří síly s plzeňským Lasselsbergerem. Západočeši se v současné době nacházejí až na dvanáctém místě tabulky, ale ztráta na postupové příčky není nijak výrazná. Znojmo má na páté pozici pouze o devět bodů více a stejný počet mu chybí na nejvyšší post okupovaný Slavií Praha.

HC Lasselsberger Plzeň

Plzeň v posledním zápase, který předehrávala už ve čtvrtek, získala dva body za vítězství v prodloužení nad Spartou. Jinak lze její výkony v dosavadním průběhu sezóny označit jako „střídavě-oblačné“, proto se tým momentálně nachází na nepříliš lichotivé pozici. Trenérský triumvirát má však stále důvěru vedení, hlavní kouč Sýkora se navíc stal zároveň sportovním manažerem klubu. V modro-bílém kádru se už letos prostřídalo mnoho hráčů, kteří přicházejí či odcházejí především na hostování.

Změny v kádru:

Přišli:
Milan Vobořil (Kadaň – stř. starty), David Mazanec (Ústí nad Labem – stř. starty)
Jiří Zelenka (Sparta Praha – host.), Roman Tvrdoň (Nottingham, GBR), Junji Sakata (Montpellier, FRA), Jakub Šindel (Sparta Praha – host.), Petr Koukal (Pardubice – host.), Martin Látal (Kladno – host.)

Odešli:
Matěj Trojovský, David Štich (oba Beroun – host.)
Martin Paroulek (Třinec), Pavel Šrek (Mladá Boleslav), Petr Havelka (Sparta Praha – host.), Petr Kica (Písek – stř. starty), Michal Polák (Liptovský Mikuláš, SVK – host.), Peter Kocák (Mladá Boleslav – host.), Josef Straka (Sparta Praha – host.), Marek Vorel (Pardubice – host.)

Zranění, nemoci: Kracík, Matějovský – oba koleno

Předpokládaná sestava: Málek (Jež) - Nedoma, M. Výborný, Jindřich, Trnka, Klaus, Štěpánek - Zelenka, D. Moravec, Tvrdoň - A. Padělek, Koukal, Andrašovský - Důras, Šindel, Adamský - Sakata, M. Straka

Trenéři: Marek Sýkora, Radim Rulík, Radek Kampf


HC Znojemští orli

Orli, kteří by měli být až na Dopitu s Chvátalem kompletní, se podruhé ve třech dnech pokusí uspět proti níže postavenému celku. Cílem bude najít recept na plzeňského gólmana Málka a konečně prolomit střelecké trápení. Často se mluví o švédském defenzívním stylu, který extraligoví trenéři naordinovali svým hráčům a díky kterému ubývá branek. Na druhou stranu přicházejí ze zámoří zprávy o zvýšeném průměru gólů na zápas od té doby, kdy se v NHL upravila pravidla. Možná by nebylo od věci, aby se vedení českého hokeje zamyslelo nad nějakým kompromisem pro příští sezóny, aby kromě branek neubývalo také diváků.

Změny v kádru:

Přišli:
Pavel Staněk (Jihlava – stř. starty)
Jakub Kraus (Karlovy Vary – host.), Jan Fadrný (Mladá Boleslav – stř. starty), Andrej Petrakov (Třinec – zk.)

Odešli:
Pavel Selingr (Karlovy Vary – host.), Tomáš Chlubna (Bratislava, SVK)

Předpokládaná sestava: Trvaj (Hårstad-Evjen) - Čakajík, Mojžíš, Jareš, Heš, Němeček, Bičánek, Šmach - Erat, Pucher, Ondřej – Beroun, Haman, Plášek - Mikulík, Ludvík Uram – Vaškovič, Petrakov, Kraus

Trenéři: Miloslav Hořava, Jan Votruba


Porovnání obou soupeřů

Statistiky hráčů

Znojmo vs. Plzeň ZNOJMO PLZEŇ
jméno zápasy G+A jméno zápasy G+A
TM TM
Nejproduktivnější hráč Pucher 22 7+7 Andrašovský 24 6+8
Nejlepší střelec Pucher 22 7+7 A. Padělek 24 9+2
Nejlepší nahrávač Pucher 22 7+7 Kracík 19 1+10
Uram 23 4+7
Nejtrestanější hráč Bičánek 21 52 Matějovský 22 42

Statistiky brankářů

ZNOJMO PLZEŇ
jméno zápasy průměr % úsp. SO jméno zápasy průměr % úsp. SO
Trvaj 24 1.84 94.14 3 Málek 24 2.19 94.28 2
Hårstad-Evjen 1 4.50 86.36 0 Jež 1 5.00 88.89 0

Týmové statistiky

ZNOJMO PLZEŇ
Poř. Z V VP R PP P Skóre Body Poř. Z V VP R PP P Skóre Body
5. 24 9 1 7 1 6 45:48 37 12. 24 6 1 6 2 9 47:55 28
Poslední tři odehrané zápasy Poslední tři odehrané zápasy
SPA-ZNO 1:2 ZNO-KLA 4:2 PCE-ZNO 1:2 TRI-PLZ 1:3 PLZ-PCE 0:1 SPA-PLZ 1:2p
Podrobný přehled vzájemných zápasů

NEWSLETTER