Orlím zrakem: 47. kolo ZNO – SLA

Naši soupeři
PO 14. 2. 2005
Z n o j m o - Poslední reprezentační přestávka v průběhu letošního ročníku Tipsport extraligy je u konce a Znojemským orlům nastává krušné období, v němž se rozhodne, jestli si popáté v řadě zahrají o mistrovský titul, či nikoliv. Loni se téměř celou sezónu pohybovali v postupových vodách, ale play-off měli jisté až čtyři kola před koncem základní části. V tomto ročníku se nacházejí v daleko těžší pozici. Kvůli prohře s Litvínovem klesli na ne příliš výhodné jedenácté místo, na kterém mají shodných 60 bodů s desátou Energií Karlovy Vary. Na osmou příčku, kde je momentálně Plzeň, ztrácejí 5 bodů.
Orly však navíc nečeká vůbec příznivé rozlosování soupeřů. V úterý hrají na domácím ledě se Slavií Praha, která je právě v loňských vyřazovacích bojích podruhé v historii zastavila v cestě do semifinále. Sešívaní jsou v tabulce s 84 body třetí za svým městským rivalem, týmem Sparty. Tam je vynesla série čtyř vítězných zápasů v řadě. Naposledy si poradili poměrem 6:2 s Kladnem. Znojmu letos zatím přenechali pouze dva body, když Orli po Vánocích vyhráli v Sazka aréně v prodloužení.

Vedení pražského klubu neprovedlo před koncem přestupních termínů příliš mnoho změn v kádru. Pouze do Litvínova červeno-bílí vyměnili P. Martince za L. Havla a z Karlových Varů přišel na hostování do konce sezóny brankář Z. Šmíd, protože slávistická jednička Franěk je zraněný a junior Musil má příliš málo zkušeností. Z Jihlavy zapůjčený Hronek už se vrátil zpět na Vysočinu.

Znojemští orli to také nemají s brankářským postem jednoduché. Prusek má potíže s třísly a ještě se nezapojil do tréninku. S největší pravěpodobností tak bude proti Slavii opět chytat Slávik. Na marodce stále zůstávají obránce Benák a útočník Rachůnek. Trenéři zkouší nové varianty útočných formací, aby dali mužstvu nový impuls a motivaci do nesnadných bojů.

Přehled vzájemných zápasů

NEWSLETTER