Karel Rachůnek opět ve Znojmě

Rozhovory
PÁ 10. 12. 2004
Z n o j m o - V útrobách Hostan arény se během zápasu s Libercem objevil obránce <b> Karel Rachůnek</b>, v současné době hrající za Lokomotiv Jaroslavl. V posledním zápase ruské Superligy mu zlomili prst, a tak spěchal zpět do Česka a nenechal si ujít důležitý zápas svého bývalého týmu. Zvláště, když mohl shlédnout svého bratra Ivana, kterého neměl moc příležitosti vidět ve hře. Na začátku extraligy jej totiž on sám vyřadil na šest týdnů ze hry. Jeho pověstná tvrdá rána od modré skončila přímo na palci mladšího bratra a způsobila mu tříštivou zlomeninu.
Jak jste viděl utkání s Libercem?
Dneska to byl hrozně rychlý zápas, který rozhodly nevyužité šance Znojma. Měli několik brejkových příležitostí a ty nedali. Ta přesilovka pět na tři byla hrozně brzo. Gól tam sice nedali, ale hra se tím nezměnila a nemyslím si, že by tím Liberec získal nějakou převahu. Bylo to pořád vyrovnaný. Dostali se do dvou velkých šancí a ty proměnili.

Ve všech třech zápasech Znojma a Liberce řádili liberečtí mladíci z NHL. Proč je nedokážou Orli pokrýt?
Jsou to nesporně velmi dobří hráči a Liberec to na ně hraje. Když se dostanou do šance, tak je proměňují, a proto jsou tam, kde jsou (NHL). Těm klukům stačí hrozně málo k tomu, aby proměnili gól. Takové hráče je hrozně těžké ubránit.

Máte za sebou měsíc působení v Rusku. Jaké jsou vaše čerstvé dojmy? Dá se srovnat česká a ruská nejvyšší soutěž?
První čtyři zápasy byly výborné, pak jsem si zlomil prst. Bráním tam na levém křídle. Nejde srovnávat naši a ruskou ligu. V Rusku se hrozně moc brání. Hrajeme výsledky 2:1, 1:1, 1:0… Ten systém je hrozně zabetovaný a obránci se vůbec do ničeho nedostávají. Akorát se motají kolem brány. V Česku se oproti tomu pořád hodně útočí. Je to určitě i nezáživné pro diváky. Jediný zápas, co lidi bavil, kdy jsme prohrávali s Dynamem nula dva, pak jsme vyrovnali, to se lidi bavili. Přitom se u toho osm lidí popralo. Jinak je to fakt nuda. Přesto na hokej lidi chodí.

NEWSLETTER