Roman Erat: Budeme silní

Aktuální zprávy
ÚT 28. 9. 2004
V s e t í n - Druhý zápas vedle Petera Puchera a Marka Urama sehrál ve Vsetíně <b>Roman Erat</b> a hned si připsal tři body do kanadského bodování. V tom, zda to byly dvě branky a asistence, či dvě asistence a branka, se nepovedlo udělat jasno ani samotnému hráči. Zatímco při hře se zdálo, že na třetí gól nahrával Uram a Erat puk z voleje trefil do branky, v zápise se objevilo číslo 79. "Sám nevím, jestli tam ještě nebyla nějaká teč, ale to je jedno, hlavně že jsme vyhráli," říkal po zápase znojemský útočník.
V prvních zápasech nastupoval vedle dvojice Pucher - Uram Marek Vorel, od minulého kola se ale vedle této dvojky objevuje Roman Erat. A hned mu to přineslo gólový úspěch, první v této sezóně. "Trenér říkal, že vedle nich může hrát každý..., tak tam hraju," smál se Roman. "Určitě se s nima hraje super, když se člověk přizpůsobí jejich hře, tak je to radost. Já se snažím hrát dobře dozadu, snad nám to půjde i dál."

Druhý zápas a hned tři body, vypadá to, že vedle slovenské dvojice chytl Roman Erat správnou pohodu. "To ještě nevím, to musíme chvíli počkat, ale třeba Marek Uram má střeleckou pohodu pořád, tak nevím. Ale body vedle nich naskakujou každému.

Body v úterním kole nenaskakovaly jen Romanu Eratovi, ale i jeho o dva roky mladšímu bratrovi Martinovi, který vstřelil dva góly Zlína v Pardubicích. "Martinovi to přeju, právě mi to volala máma. Hodně se hecujeme, jsem rád, že teď hraje tady, i když jsem se na něj byl podívat i v Nashvillu. V neděli to bude zajímavé, nastoupíme poprvé proti sobě," připomněl Roman Erat nedělní zápas HC Hamé ve Znojmě. A kdo z obou bratrů nabral více hokejového talentu? "Určitě brácha, navíc trochu víc narostl, takže to zatím dotáhl dál. I v Třebíči hrál vždycky v kategorii se mnou, i když je o dva roky mladší."

Klíčem k úspěchu Orlů ve Vsetíně byla pozorná defenzivní hra. Zatímco v posledních zápasech přicházely zbytečné chyby v obraně, na Lapači se Vsetín dostal do hry šťastným gólem Kowalczyka, kdy puk po teči přeskočil Slávika. Do té doby Znojmo svého soupeře drželo dál od svého gólmana. "Už s Litvínovem jsme hráli dozadu líp, ale dostali jsme góly v přesilovkách, teď to bylo ještě lepší. Přes obranu vede cesta k úspěchu. Když navíc podrží gólman, tak je to super," říká Roman Erat. Pochvaloval si i formu Roberta Slávika, který nyní stojí mezi znojemskými tyčemi. "Sláva má super formu, takže vůbec není žádný rozdíl, jestli za námi je Tomáš Vokoun nebo někdo jiný. Když brankář podrží, tak se hraje dobře."

V neděli nastoupí do znojemské sestavy Patrik Eliáš a Martin Havlát, hvězdy NHL. Nejméně jeden z útočníků bude muset své místo v sestavě posilám z NHL přepustit, druhé místo se uvolnilo po zranění Ivana Rachůnka, který má nastřelený prst. "U nás je to trochu problém, bude to těžké zasáhnout do sestavy, ale my se to snažíme těm klukům vysvětlit, často marně," stěžoval si naoko trenér Orlů Leoš Zajíc: "Oni to berou jako nějakou degradaci, když je přeřadíme do třetí lajny. Jsou jako berani, ale přitom těch zápasů je tolik, že pletou nohama, i když hrajou na čtyři útoky, takže to někdy dost dobře nechápu." Hned ale přidal i nástin řešení: "Asi by bylo nejlepší, kdybychom hráli v osmi lidech v první lajně, to by byli všichni spokojení." Toho se ale Roman Erat neobává. "Věřím, že to trenéři poskládají dobře a že budeme hodně silní."

NEWSLETTER