Orlím zrakem: 1. kolo VSE - ZNO

Naši soupeři
PO 27. 9. 2004
Z n o j m o - Přesunuté první kolo hokejové extraligy má v úterý na programu všech čtrnáct týmů. Po třech zápasech bez výhry odjedou Znojemští orli na vsetínský Lapač, kde se utkají s šestinásobným mistrem České republiky. V tomto zápase fanoušci uvidí souboj o lepší umístění v tabulce, neboť osmý Vsetín, devátá Plzeň a desáté Znojmo mají po pěti kolech shodný počet sedmi bodů. Valaši v nedělním utkání na svém ledě v přestřelce podlehli vedoucímu celku Vítkovic 5:6.
Na loňskou sezónu budou chtít hráči i vedení Vsetínské hokejové rychle zapomenout. Třinácté a tudíž předposlední místo má v úmyslu trenérský triumvirát Jan Neliba, Zdislav Tabara a Jiří Režnar letos nahradit postupem do play-off. V letní přípravě sehrálo mužstvo, které v průběhu uplynulého ročníku vyměnilo žluto-zelenou barvu dresů za kombinaci odstínů modré, čtrnáct zápasů, v nichž sedmkrát vyhrálo, třikrát remizovalo a čtyřikrát prohrálo.

Za Vsetín už nenastupují zadáci Polák a Luža a útočníci Štraub, Sedlák, Ambruz, Valko a Hudec. Několik nových tváří naopak klub z města poblíž slovenských hranic posílilo. Do obrany přišel Martin Vašut, zejména však útočné řady doznaly velkých změn. Vrátil se kapitán Rostislav Vlach, který loni získal titul se Zlínem, dále Kamil Brabenec, Marek Zadina a Ladislav Gengel. K dispozici bude také několik nadějných juniorů.

Brankářský post měl i v tomto ročníku hájit zkušený Radovan Biegl, ale operace kolena si vyžádala jeho stop. I proto jsou na Lapači rádi, že v NHL nezačala soutěž, díky čemuž může svému klubu vypomoci reprezentační brankář a sportovní manažer Vsetínské hokejové Roman Čechmánek z Los Angeles. Obranné řady ještě vyztužil Rostislav Klesla z Columbusu a do útoku vedení získalo slovenského střelce Branka Radivojeviče z Philadelphie.

Znojmo se bude snažit zlepšit obrannou činnost a zlehčit tak nejednoduchou úlohu brankáři Slávikovi, který s největší pravděpodobností odchytá i zápas na Valašsku. Patrik Eliáš s Martinem Havlátem již s Orly trénují, na jejich start si fanoušci zřejmě budou muset počkat do neděle, kdy přijede do Hostan arény celek HC Hamé.

Přehled vzájemných zápasů

NEWSLETTER