Orlím zrakem: 6. kolo KLA - ZNO

Naši soupeři
ČT 23. 9. 2004
Z n o j m o - Další extraligový zápas mělo mužstvo Znojemských orlů sehrát v pátek 24. září, avšak Česká televize zařadila jejich souboj s kladenskými Buldoky do svého sobotního hokejového magazínu Buly. Kladno, které skončilo v loňské sezóně těsně před branami play-off, má po třech odehraných kolech na kontě tři body, když nejprve prohrálo s Karlovými Vary 2:3 a se Vsetínem 1:3, s průběžně posledním Třincem si pak poradilo v poměru 4:1.
Šestinásobný mistr Československa odehrál v letní přípravě čtrnáct zápasů. Osm z nich vyhrál, pět prohrál a jedenkrát remizoval. Zajímavé je, že nerozhodný výsledek se zrodil proti prvoligové Mladé Boleslavi, modro-bílí zaváhali i doma proti Chomutovu, když prohráli 1:4. Vyzdvihnout lze naopak např. vítězství nad Spartou 4:2 nebo nad švýcarským Klotenem 7:4.

Stejně jako všechny týmy, tak i Kladno přes léto výrazně obměnilo kádr a věří v postup mezi prvních osm mužstev. Na post brankářské jedinčky se vrátil po krátkém působení v ruské Kazani zkušený Zdeněk Orct. Trenéři Zdeněk Müller, Vladimír Evan a Petr Tatíček již nevyužijí služeb obránců Kruliše, Chatrnúcha a Slámy, místo nich přišel Jiří Jelínek z Berouna, kromě něj v zadních řadách během stávky v NHL vypomáhají bratři František a Tomáš Kaberlové. Nejzkušenějším bekem je dvaačtyřicetiletý Petr Kasík, jenž je nejstarším hráčem nastupujícím v letošním ročníku Tipsport extraligy.

Také útok Rabatu doznal velkých změn. Z Ruska se vrátil Pavel Patera, který tak obnovil spolupráci se svým „dvojčetem“ Martinem Procházkou. Spolu s nimi v útoku nastupuje teprve šestnáctiletý mladíček Michael Frolík, jehož o šest let starší bratr Martin nastřílel v přípravě za Kladno nejvíce branek. Největší hvězdou je bezesporu jeden z nejlepších hokejistů planety Jaromír Jágr, ze zámoří přišel také Ivan Huml. Jágr nastoupil poprvé proti Třinci, Huml je zhruba na tři měsíce mimo hru kvůli zranění kolena. Na hostování do 1. ligy odešli bývalí Orli David Pazourek a Vítězslav Jankových, dále pak Ladislav Vlček.

Všichni fanoušci a televizní diváci se jistě těšili na duel spoluhráčů z reprezentace, kdy se mohli střetnout bratři Kaberlové spolu s Jágrem proti znojemským Vokounovi, Eliášovi a čerstvě také Havlátovi. Orlí posily však stále nebudou přítomny. Tomáš Vokoun si bude ještě užívat volna, Patrik Eliáš se bude teprve vracet z Ameriky a působení Martina Havláta ještě není zcela vyřešeno. Do hry zřejmě také ještě nezasáhnou útočník Kucharčík a obránce Soudek, oba však již začali trénovat.

Přehled vzájemných zápasů

NEWSLETTER