Orlím zrakem: přípravný zápas Znojmo - Skalica

PO 6. 9. 2004
Z n o j m o - Dalším z řady přípravných odvetných utkání bude v úterý na znojemském ledě souboj Znojemských orlů proti týmu slovenské Skalice. Po pátečním debaklu, kdy s úřadujícím mistrem slovenské ST extraligy HK Duklou Trenčín prohráli 0:6, se v předposledním zápase před zahájením nového ročníku Tipsport extraligy představí domácímu publiku.
Mužstvo Skalice má poměrně mladý kádr, spousta hráčů, kteří figurují na soupisce pro nadcházející sezónu, se narodilo v 80. letech minulého století. Nelze je však vůbec podceňovat, protože v prvním letošním vzájemném zápase odjelo Znojmo ze Slovenska s porážkou 1:4. Od dohody pro případ stávky v NHL však zřejmě nečekaně ustoupí zkušený harcovník a skalický rodák Žigmund Pálffy, který jedná se Slavií Praha.

I když se čtenáři oficiálních stránek klubu HK 36 Skalica dozví, že tým v zeleno-bílých dresech hraje 7. 9. 2004 v Třebíči, ve skutečnosti tomu tak není. Po přesunutí termínů prvních dvou zápasů nejvyšší české soutěže si vedení Znojma domluvilo další dvě přátelská utkání, se Skalicou a na zimním stadiónu Luďka Čajky ve Zlíně. Orli se budou na své fanoušky těšit v tradičním čase, tj. v 17.30 hod.

Přehled vzájemných přípravných zápasů:

1999-2000: 5:5 a 2:4

2001-2002: 5:0

2002-2003: 3:3, branky Znojma: Beroun (Erat), Beroun (Toman, Zapletal), Tokoš (Rapant, Petr Kumstát) a 1:0, branka Znojma: Petr Kumstát (Peš).

2003-2004 a 2004-2005