Chyběl nám důraz před brankou, říká Plášek

Rozhovory
PO 8. 3. 2004
P r a h a - Znojemští Orli se mohli dostat ve čtvrtfinálové sérii do trháku. Pověstní znojemští bubeníci povzbuzovali srdnatě až do samotného konce, ovšem jejich miláčci střelecké trápení nakonec vůbec neprotrhli. Vrcholem orlího snažení byla tyč nastřelená ve třetí třetině. „Odehráli jsme dobrý zápas, ale bohužel my jsme naše šance nedokázali proměnit, Slavia ano,“ zoufal si <b>Karel Plášek</b>.
Slávistický trenér Vladimír Růžička před zápasem roztrhl elitní útok Hruška – Beránek – Sup a jeho tah se mu vydařil. Při svém prvním pobytu na ledě skóroval David Hruška, zbylé branky Slavie přidali Josef Beránek a Michal Sup, jiné střelce utkání nemělo. „Myslím, že nám ta změna prospěla, trenéři už museli něco udělat,“ říkal po zápase David Hruška.

Stejně jako v neděli Slavia vedla po první části o branku, ve druhé třetině však nezopakovala tragický výkon ze třetího čtvrtfinále. „Včera jsme dokázali dát gól, dnes se nám to přes všechnu snahu nepovedlo,“ krčil rameny Plášek. „Po prvním gólu jsme nepřestali hrát a hlavně ve druhé třetině jsme byli lepší,“ přidal názor z druhé strany asistent trenéra Ondřej Weissmann.

Dokud bylo skóre na vážkách, nepouštěla Slavia Orly do velkých šancí. „Slavia hrála velice obětavě, ale myslím, že to bylo hlavně v nás. Nebyli jsme schopní dát branku.“ Konstatoval Plášek. Přitom Franěk občas puk pouze vyrazil před sebe. „My jsme ovšem v takových momentech před brankou nebyli, chyběl nám důraz,“ vysvětlil šikovný technik Karel Plášek.

Znojemští hokejisté si před zápasy v Praze přáli odvézt jednu výhru, to se jim nakonec podařilo. „Plán jsme splnili, měli jsme to dobře rozehrané, ale dnes se nám už další výhru přidat nepodařilo. Je to hodně vyrovnaná série. Je celkem nedůležité, na kolik se bude hrát utkání, hlavně když postoupíme,“ říká přesvědčivě Plášek. Při odpovědi na otázku, zda může být výhodou případný sedmý zápas na domácím ledě je však zdrženlivý. „Určitě to může být výhoda, ale může se to také obrátit proti nám. Bude se totiž od nás očekávat, že budeme hrát dopředu,“ dodal na závěr.

NEWSLETTER