Fůru gólů Znojemští Českým Budějovicím nedali

Aktuální zprávy
ST 10. 12. 2003
Až Znojemští orli dovolili Českým Budějovicím protrhnout jejich černou sérii. Unaveně vypadající soubor v Budvar aréně prohrával už v páté minutě 0:2 a nakonec si z jihu Čech odvezl pětibrankový příděl. <i>"Neměli jsme na ně,"</i> smutně přiznává kolaps svých barev nejzkušenější hráč Znojma, útočník <b>Radek Haman</b>.
Prohra s posledním mužstvem tabulky je pro vás velkým zklamáním?
Jsme hrozně zklamaní. My jsme věděli, že prohráli desetkrát za sebou, a bohužel to někde v podvědomí bylo i při tom utkání. Asi jsme si mysleli, že po té Slavii jim dáme fůru gólů a že to půjde samo. Přehráli nás stejně jako v tom televizním utkání a my jsme na ně prostě neměli.

Začátek vám vůbec nevyšel, vypadali jste dost nervózně. Neměli jste naopak z Budějovic strach? Bylo přeci jasné, že jednou ta jejich černá série skončit musí...
Takové řeči se v kabině vedou vždy. My jsme si určitě říkali, že zabereme naplno! Jenže roli favorita jsme totálně nezvládli.

V čem si myslíte, že dnes byl největší rozdíl mezi oběma mužstvy?
Jednoznačně v srdíčku.

Měli jste hrozně moc vyloučených. Za prvních 28 minut vaši hráči proseděli na trestné lavici neuvěřitelných osmnáct minut! To vám asi ubralo hodně sil, že?
Určitě nám to hodně ubíralo síly, protože při oslabení se točí dokola třeba sedm lidí a těm to bere síly hrozně moc. Ti ostatní jsou oproti tomu studení a do zápasu se dostávají pomaleji. Nechci spekulovat o tom, zda fauly byly, či ne. Od toho je tam rozhodčí, který nás vylučoval, a nám by se nemělo stávat, abychom proseděli tolik času na trestné lavici.

Slavii jste zničili v přesilových hrách a právě z nich měly České Budějovice největší strach. Využili jste sice výhodu dvou mužů v poli, ale jinak se vám přesilovky vůbec nedařily. Dokážete si to vysvětlit?
Byli jsme v nich úplně jaloví, to máte pravdu. Dnes jsme si tlak v přesilovce nevytvořili a když už jsme se dostali do šance, tak to jejich gólman chytil. Měli více štěstí, ale to je v pořádku, protože si myslím, že šli vítězství více naproti.

Nemyslíte si, že velký rozdíl byl i mezi oběma brankáři? Duba nevypadal moc jistě...
Nevypadal, ale my jsme na druhé straně do podobné situace Cháberu dostat nedokázali a střel jsme na něj vyslali skutečně minimum. Na Tomáše bych naší prohru neházel, protože nám vychytal moře jiných zápasů. Některé puky mu sice vypadávaly, ale pochytal spoustu velkých šancí.

Po čtyřiceti minutách svítil na ukazateli skóre stav 2:1 a zápas byl ještě určitě hratelný. Jak zněly pokyny pro třetí třetinu?
Nechtěli jsme se zbytečně nechat vybláznit a doufali jsme, že si alespoň bod dokážeme odvézt. Po těch čtyřiceti minutách bylo jasné, že Budějovice jsou v pohodě a jdou si pro výhru. Jenže jsme hned zkraje třetiny dostali dva góly a bylo po zápase...

Takže dvě Štrbovy trefy považujete za zlom v zápase?
Určitě. Třetí třetina byla ještě hratelná a já věřím, že kdyby byl stav třeba v 50. minutě stále 2:1, tak by domácí mohli trochu znervóznět, čehož bychom my mohli využít. To se ale vůbec nepovedlo.

NEWSLETTER