Poslední celek tabulky přivítá Znojemské orly

Naši soupeři
PO 8. 12. 2003
Z n o j m o - V úterý budou Znojemští orli hostovat na ledě posledních Českých Budějovic a pokusí se tak odčinit porážku, kterou viděli znojemští i televizní diváci v 19. kole. Jihočeši prožili neúspěšný víkend, když v sobotním televizním utkání podlehli Spartě 1:4 a v neděli Karlovým Varům 1:3. Osmibodová propast mezi nimi a předposledním Vsetínem je bude jistě hnát ke snaze podat doma proti Znojmu dobrý výkon.
Ve hře je ještě spousta bodů a cílem trenérů Budějovic pro zbývajících 21 kol je zachránit tým před baráží. Po neúspěšném vstupu do sezóny se mužstvo po trenérské i hráčské rošádě na chvíli zvedlo, avšak v poslední době se nepohoda do kabiny znovu vrátila. Největší slabinou kádru jsou zřejmě brankáři, když po odchodu Vladimíra Hudáčka převzal post jedničky dvaadvacetiletý Josef Kučera, jemuž kryje záda o tři roky mladší Jan Chábera. Klub usiloval o bývalého útočníka Vítkovic Romana Kaděru, který se však upsal Litvínovu; alespoň do obrany se podařilo získat obránce Tomáše Jakeše, který také v minulosti oblékal dres Orlů.

Znojmo bude chtít navázat na skvělý výkon proti mistrovské Slavii. Návrat obránce Tomana vnesl do zadních řad větší jistotu, v první, nedávno utvořené „slovenské“ lajně se dobře rozehrál křídelní útočník Pardavý. Dobré výkony odvádí brankář Duba.

Přehled vzájemných zápasů

NEWSLETTER